Дмитро Євгенович Сичов: биография

Фінальний турнір

Дмитро вийшов на полі в першому ж матчі збірної. 5 червня в грі проти Тунісу до 55-й хвилині, коли він замінив Бесчастних і приєднався в атаці до Піменова, рахунок не був відкритий, а у африканців були два дуже небезпечних моменти. Вже через 4 хвилини Сичов після передачі Марата Ізмайлова переадресував м'яч Єгору Тітову, який і відкрив рахунок ударом низом. На 64-й хвилині, прийнявши у ривку м'яч від Валерія Карпіна, Дмитро був збитий у штрафній Радхі Жаіді. Пенальті реалізував Карпін. На 86-й хвилині Сичов не зміг скористатися помилкою на виході воротаря Алі Бумніжеля, пробивши повз порожні ворота. У цьому матчі Сичов встановив рекорд серед всіх радянських і російських футболістів, що виступали на чемпіонатах світу: у момент виходу на поле йому було 18 років і 222 дні, що більш ніж на рік менше віку попереднього рекордсмена Сергія Родіонова, який вийшов на чемпіонаті світу 1982 грати в матчі проти Нової Зеландії в 19 років і 289 днів. Ще до чемпіонату світу ТНК пообіцяло вручати автомобіль «Порше» кращому, на думку уболівальників, гравцеві кожного переможного матчу росіян, а в цьому матчі їм і був визнаний Сичов.

У наступній грі 10 червня з господарями - збірною Японії - Сичов з'явився на полі одразу після перерви. Він відзначився кількома дальніми ударами по воротах, але створити по-справжньому небезпечний момент йому не вдалося. Тим не менш, він був визнаний кращим гравцем у своїй команді, яка поступилася 0:1, кількома авторитетними джерелами.

14 червня в вирішальному матчі з бельгійцями, де Росії було досить не програти для виходу з групи, Дмитро замінив непогано почав зустріч Олексія Смертіна вже на 34-й хвилині, коли вони програвали 0:1. У першому таймі йому нічого особливого показати не вдалося, зате вже на 7-й хвилині другого тайму Дмитро Хохлов подовжнім пасом вивів його один на один з воротарем Гертом Де Флігер. Удар юного спартаківця голкіпер відбив плечем, але відскочив м'яч добив у ворота Володимир Бесчастних. Після він створив ще кілька небезпечних моментів, але вони не були реалізовані. Бельгія ж забила ще двічі. До 82-й хвилині росіянам потрібно було відігравати два м'ячі, але вдалося відіграти лише один: на 88-й хвилині Олександр Кержаков передачею відправив Сичова на дуель з Де Флігер, з якої він вийшов наймолодшим автором гола на цьому чемпіонаті. На даний момент серед усіх голеадорів всіх чемпіонатів світу тільки четверо виявилися молодша за нього: Пеле (17 років 239 днів, 1958), Мануель Росас (18 років 93 дні, 1930), Майкл Оуен (18 років 190 днів, 1998) і Миколу Ковач ( 18 років 197 днів, 1930). Після фінального свистка Дмитро зі сльозами залишав поле, і цей момент російському вболівальнику запам'ятався більше всього на цьому турнірі, як і сам Сичов став єдиним світлим моментом у виступі цієї команди. Сичов також був визнаний кращим гравцем матчу серед росіян.

Після чемпіонату сильно зріс інтерес до юного російському форварду як у країні, так і за кордоном. Якщо на Батьківщині на нього почали дивитися як на майбутнє всього російського футболу (на якийсь момент ім'я Сичова стало навіть назвою), то в інших країнах його розглядали як потенційного новачка якого-небудь відомого клубу. Найбільш привабливий був він для італійських клубів. Конкретні пропозиції приходили також з Англії та Німеччини, але відпускати гравця в 2002 році клуб не хотів.