Дмитро Євгенович Сичов: биография

Свій гольовий почин Сичов підтримав вже в наступному турі, забивши «Крильям Совєтов» в Самарі, після чого очолив залік серед футболістів за системою гол + пас (3 +1), ставши наймолодшим в історії лідером за цим показником. 22 березня Сичов став кращим гравцем своєї команди в дербі, програному «Локомотиву» - 2:1. Це було його перша поразка в складі нового клубу.

31 березня в матчі 5-го туру Сичов на останніх хвилинах матчу зрівняв рахунок у Махачкалі в грі з «Анжі», після чого з п'ятьма голами очолив гонку бомбардирів, ставши її наймолодшим одноосібним лідером за всю історію. Тренер «червоно-білих» Олег Романцев після гри визнав, що команда «виїжджає» тільки за рахунок купівлі вісімнадцятирічного «козиря». Також його визнали кращим гравцем чемпіонату в березні.

До перерви, пов'язаної зі світовою першістю, молодому спартаківці вдалося оформити дубль у матчі з «Ротором» (один із голів виявився 700-м голом його клубу в чемпіонатах Росії), а також забити по голу «Аланії» і «Сатурну -REN-TV ». Відверто слабкий матч був зіграний проти ЦСКА, де діючі чемпіони програли за всіма статтями. Хоча всі спартаківці виглядали не найкращим чином, себе Сичов визнав найгіршим на полі. На чемпіонат світу Сичов відправився в ранзі найкращого бомбардира чемпіонату, лідера за показником «гол + пас».

Чемпіонат світу 2002

Підготовка до турніру

Олег Романцев, суміщав посади головного тренера в московському «Спартаку» і збірної Росії 10 лютого 2002 сенсаційно викликав до першої команди країни, що готувалася до швидкого чемпіонату світу в Японії та Кореї, свого клубного вісімнадцятирічного підопічного Дмитра Сичова на матч зі збірною Ірландії. Оскільки рішення про виклик було прийнято ввечері, напередодні відльоту, літак, що прямував у Дублін, довелося затримати на 20 хвилин, щоб встигнути доставити закордонний паспорт до літака з клубного офісу. У самій грі Дмитро участі не брав, залишившись на лавці запасних. Однак серйозний інтерес до футболіста з боку майбутніх суперників по чемпіонату світу вже був виявлений.

Наступну гру своєї збірної футболіст відіграв повністю. Його дебют припав на товариський матч з Естонією, що пройшов 27 березня в Таллінні, на «А. Ле Кок Арені ». Хоча росіяни несподівано поступилися в цій грі (2:1), Дмитро зміг проявити себе з кращого боку, завдавши декілька небезпечних ударів і віддавши тонку результативну передачу на партнера по «Спартаку» - Бесчастних. 17 квітня на «Стад де Франс» у матчі проти французів Сичов вийшов на 66 хвилині, замінивши Бесчастних. Незважаючи на кілька небезпечних моментів, в тому числі прорив Сичова по правому флангу, коли він обігнав Тюрама, ні йому, ні будь-кому іншому в цьому матчі відзначитися не вдалося.

З 17-го по 19 травня в Москві проходив товариський турнір чотирьох «Кубок LG», куди були викликані 27 кандидатів в збірну Росії. У першому матчі (півфінал з білорусами) Сичов на поле не вийшов, а його команда програла по пенальті. У матчі за третє місце з командою Югославії Сичов вийшов відразу після перерви і за кілька хвилин до кінця матчу зрівняв рахунок, забивши свій перший гол за першу збірну Драгославу Еврічу. Матч був так само, як і попередній, програний по пенальті. 20 травня прізвище Сичова була включена в заявку на мундіаль. Він став наймолодшим гравцем за історію СРСР і Росії, включеним до заявки на світову першість і першим вісімнадцятирічним взагалі. До цього наймолодшим був дев'ятнадцятирічний Сергій Родіонов на чемпіонаті світу 1982 року.