Дмитро Євгенович Сичов: биография

На шляху до чемпіонату команда виграла міжнародний товариський турнір серед одноліток, який проходив у Калінінграді в серпні 1999 року. Там Сичов відзначився дублем у матчі проти білорусів.

Відбіркові ігри до турніру проводилися в Москві: 15 вересня була обіграна Мальта (5:0), 17-го - Литва (5:1) і 19-го - Вірменія (8:1). В останній з ігор Дмитро відзначився хет-триком. Стовідсотковий результат забезпечив команді вихід у фінальну частину.

У ході підготовки до фінальних ігор в січні 2000 року збірна здобула перемогу на міжнародному турнірі в Дубаї, де були повалені збірні 1984 року народження з Туркменістану і з ОАЕ (дві) . Сичов забив три м'ячі командам Еміратів.

З 8 по 22 лютого в ході збору на Кіпрі росіяни зіграли 3 контрольні матчі з місцевими однолітками (3:1, 2:1 і 2:2). Сичов забив по голу у кожній з переможних ігор.

Фінальний турнір

У проходило з 1-го по 5 травня груповому турнірі Росія зустрічалася з Англією (3:2), Ірландією (3:0) і Португалією (2:1). У перших двох зустрічах Дмитро виходив у стартовому складі, в нічого не вирішував протиборстві з португальцями - замінив Володимира Зеленівської на 54-й хвилині, але голами не відзначився.

Рахунок у чвертьфінальному матчі на 10-й хвилині відкрив голландець Клас Ян Хюнтелар. Незадовго до перерви відмінний момент зрівняти рахунок не реалізував Сичов, пробивши головою в міліметрах від штанги. У другому таймі Джон Хейтінга і Рафаель Ван дер Варт, забивши по голу, забезпечили собі вихід у півфінал, вибивши росіян з турніру. Сичов був замінений на 75-й хвилині Олександром Добролюбовим.

На цьому чемпіонаті Сичов не став першою зіркою навіть у своїй збірній: більш вражаюче провели його, наприклад, нападники Олександр Шешуков, який займався в одній групі з ним ще в СДЮШОР, і Дмитро Кудряшов, які забили по два голи. Проте наставник тієї команди Сергій Стукашов визнає, що вже тоді він виділявся на фоні своїх партнерів. Крім непоганої гри його відрізняло увагу до настанов тренера.

Турнір пам'яті Олександра Шкадова

У жовтні Сичов був визнаний кращим нападаючим турніру пам'яті Олександра Шкадова, де він забив 3 м'ячі одноліткам з Литви, Казахстану та юнацької команди футбольного клубу «Кристал» з Смоленська, де і проходили ігри.

Меморіал Гранаткіна

У січні 2001 року збірна 1983 року народження брала участь у першому відродженому турнірі пам'яті Гранаткіна, який проходив в Санкт-Петербурзі. У першому матчі групового турніру, де росіяни несподівано поступилися Китаю (1:2), Сичов так само несподівано опинився на лівому фланзі півзахисту та, нічим не проявивши себе, був замінений на 73-й хвилині на Єгорова. У другому матчі були переграні білоруси: все почалося з дубля Сичова, який був оформлений вже до 27-й хвилині (перший м'яч забитий на добиванні, другий - чудовим ударом з 30 метрів), але в другому таймі рахунок зрівнявся. На 73-й хвилині Сичова знову змінив Єгоров, що сталося вже після переможного гола росіян. Третя гра завершилася розгромом збірної Санкт-Петербурга: Сичов забив двічі у першому таймі, після якого був замінений на Соколова, що дозволило йому в підсумку з чотирма м'ячами виграти гонку бомбардирів турніру. Півфінал, у якому була переграли України, Сичов відіграв повністю, але не забив. У фіналі збірна взяла реванш у китайців: основний час матчу закінчився внічию (2:2), але серія пенальті залишилася за європейцями - 4:3. Дмитро виконав результативний простріл на Кудряшова, а також записав на свій рахунок кілька небезпечних моментів і передач, ставши однією з найпомітніших фігур на полі.