Дмитро Євгенович Сичов: биография

Спартак (Москва)

Зимові збори

У грудні 2001 року Сичов відправився на збори до Туреччини у складі став в тому році чемпіоном Росії московського «Спартака» . Привіз його з Тамбова до Москви тренер новоспечених чемпіонів В'ячеслав Грозний, який і наполіг на його участь у турецьких зборах. Незважаючи на те, що в грудні тамбовчане підписали новий контракт з гравцем, вже до 4 січня питання з його трансфером було вирішене.

Дебютував Дмитро у складі «Спартака» 8 січня на турецькому турнірі Efes Pilsen Cup в матчі проти місцевого «Галатасарая», замінивши Романа Василюка на 65-й хвилині. Таку оцінку він отримав від «Спорт-Експресу»:

Кубок Співдружності

Разом зі «Спартаком» Сичов взяв участь у Кубку Співдружності 2002 року, який проходив в московському спорткомплексі «Олімпійський» з 19 січня по 27 січня. Матч-відкриття цього турніру став дебютом для нього в офіційних матчах за нову команду: на 61-й хвилині він замінив Василюка і через 11 хвилин класним ударом забив гол у ворота ферганського «Нефтчі», поставивши крапку в матчі - 3:0. На наступний день, в матчі з Тираспольським «Шерифом», він змінив Василюка на 51-й хвилині, коли рахунок вже був 3:1 на їхню користь. Через 9 хвилин він вже забив гол з передачі Цихмейструк, а через хвилину, відібравши м'яч у молдаван, віддав результативну передачу колишнього напарника по юнацькій збірній - Кудряшову. Цікаво, що контракт з «червоно-білими» Дмитро підписав по ходу Кубка Співдружності, 21 січня. Ціна трансферу склала всього 3 000 доларів США. Вже на наступний день він вийшов у стартовому складі на матч проти «Пюніка» і відзначився на 34-й хвилині з пасу знаходився на перегляді бразильця Андерсона.

У чвертьфінальній грі проти «Торпедо» з Кутаїсі Сичов вийшов на заміну Василюка вже на 34-й хвилині і зміг відзначитися голом з передачі Титова на 82-й. У півфіналі росіяни впевнено переграли «Каунас» (4:0); Сичов, який змінив на початку другого тайму Данішевському, відзначився на 83-й хвилині, втікши у відрив і поставивши крапку в матчі. У фінальному протистоянні з одвічним суперником - київським «Динамо» - Сичов з'явився на 52-й хвилині замість Павленка. Йому вдалося забити останній гол турніру (у верхній кут з лінії штрафної), який не врятував москвичів від поразки (4:3 )..

Таким чином, Сичову вдалося встановити своєрідний рекорд: виходячи на поле в кожному матчі своєї команди, він відзначався кожен раз забитим м'ячем. Також він був включений в символічну збірну турніру. Багато клубів захотіли перекупити талановитого гравця, але було вже пізно. Незважаючи на те, що більше в це міжсезоння Сичов не забивав, гру він показував того ж рівня, що й на цьому турнірі.

Чемпіонат Росії

Сичов вийшов в першому ж турі чемпіонату в стартовому складі і дограв до 78-ї хвилини, коли його замінили на Данішевському. Це сталося 8 березня в Лужниках, де діючі чемпіони розійшлися миром з «Ростсільмашем» - 0:0. 12 березня там же був переграний ярославський «Шинник», Сичов відзначився дублем: перший гол був забитий головою з подачі Цихмейструк, другий - після сольного прориву на 30 метрів, коли м'яч був перекинутий через вийшов воротаря Євгена Корнюхіна (цей гол був визнаний найкрасивішим в турі). У результаті, молодий спартаківець був визнаний кращим гравцем матчу і включений в символічну збірну туру. Також Сичов став другим за молодості футболістом, який забив гол в головній лізі Росії, поступившись своєму тодішньому партнеру по атаці Володимиру Бесчастних, якому на момент першого забитого м'яча було 17 років і 363 дні проти 18 років і 137 днів Сичова.