Дмитро Євгенович Сичов: биография

На першому зборі «Локомотива» у 2006 році, що проходив початку січня в ОАЕ, Сичов вже тренувався в загальній групі, але без м'яча. Повернутися в гру він зміг 9 березня, коли команда проводила в Іспанії контрольний матч з «Малагою». Дмитро відіграв всі 90 хвилин. Перший офіційний матч сезону Дмитро провів 2 квітня, вийшовши на заміну на 56-й хвилині в матчі 3-го туру чемпіонату Росії з нальчикський «Спартаком», перший гол забив 16 квітня, коли в 5-му турі був битий ЦСКА.

Сезон 2006

У «Локомотиві» при Мусліна і Долматова

До перерви у чемпіонаті країни, пов'язаного з чемпіонатом світу, куди Росія, втім, не потрапила, Сичов зміг після тривалої травми закріпитися в основному складі, пропустивши, однак, матчі на синтетичному газоні Лужників, що було йому протипоказано. У тих шести іграх він провів 3 голи. Надалі головний тренер Славолюбом Муслін, а потім і тимчасово замінив його Олег Долматов регулярно випускали його в стартовому складі, виключаючи лише у відповідь кваліфікаційний матч Кубка УЄФА з бельгійським «Зюльт-Варегемом». Та зустріч була програна з рахунком 0:2 (Дмитро вийшов на поле, коли результат був уже зроблений) і стала для росіян останнім у тому європейському сезоні. Гол і передача Сичова в матчі 20-го туру з ЦСКА забезпечили «залізничникам» важливу перемогу в плані боротьби за золото, однак у результаті їм дісталася лише бронза. У виїзній грі 21-го туру Сичов також помстився голом «Рубіну» за торішню травму.

Ігри за збірну

Дмитро Сичов зміг повернутися в збірну вже навесні, коли був викликаний і. о. головного тренера Олександр Бородюк на товариський матч з Іспанією, в якому 27 травня відіграв весь другий тайм. Перші 3 гри під керівництвом нового тренера з Нідерландів Гуса Хіддінка пройшли без Дмитра, хоча той і був присутній в команді. У четвертій же грі проти Естонії, яка пройшла 11 жовтня на «Петровському», нападаючий був випущений на поле на 74-й хвилині, після чого спочатку став співавтором голу Павла Погребняка, а потім відзначився і сам після передачі Титова, встановивши остаточний рахунок 2: 0. У підсумку, Дмитро був визнаний кращим гравцем того матчу. У наступній грі 15 листопада з Македонією Дмитро вийшов на поле на 57-й хвилині, але відзначитися не зміг.

Сезон 2007

У «Локомотиві» при Бишовця

Відзначитися у чемпіонаті форварду «червоно-зелених» вдалося лише в матчі 9-го туру проти «Ростова», проте потім поспіль були по разу вражені ворота «Зеніту» і московського «Спартака». Тим часом «Локомотив» виграв Кубок країни, а в матчах цього турніру Дмитро забив по два м'ячі у ворота столичних спартаківців і динамівців. У фіналі він організував для Гаррі О'Коннора єдиний гол у матчі і став його кращим гравцем. У середині сезону Анатолій Бишовець став випускати Сичова на лівий фланг півзахисту. За весь сезон він забив 16 м'ячів, але його клуб вилетів з Кубка УЄФА після групового раунду і зайняв незвичне для себе сьоме місце в чемпіонаті. Сам футболіст визнав цей сезон найгіршим в своїй кар'єрі.

Вихід зі збірною на Євро

У 2007 році Сичов провів за збірну всі матчі окрім домашньої гри з Англією. У двох останніх, виїзних матчах з Ізраїлем і Андоррою команді треба було перемагати: у іншому випадку потрібно було сподіватися на нічию, а, в разі поразки, на перемогу вже вирішили своє завдання з кваліфікацією хорватів над англійцями на «Уемблі». 17 листопада, до 90-й хвилині зустрічі в Рамат-Гані, коли на табло була нічия 1:1, Сичов вийшов у супроводі двох невстигаючих до м'яча захисників один на один з воротарем Дуду Ават, ударом пустив м'яч повз нього, але потрапив лише в штангу, а через хвилину Ізраїль вирвав перемогу. Саме промах Сичова припускали назвати головною причиною непопадання російської команди на Євро 2008. Однак реабілітуватися гравець зміг 21 листопада в наступному ж матчі з Андоррою, забивши єдиний гол у тій зустрічі, який, з огляду на перемогу Хорватії, вивів Росію на чемпіонат Європи.