Савіо Бортоліні Піментел: биография

18 жовтня 2008 Савіо провів свій п'ятий матч у чемпіонаті Кіпру проти клубу АЕП, відігравши всі 90 хвилин, а його команда вперше з початку чемпіонату не змогла виграти матч, до цього «Анортосіс» здобув чотири перемоги в перших чотирьох матчах, але і після нічиєї клуб все одно продовжував лідирувати в чемпіонаті.

Обігравши «Панатінаїкос», «Анортосіс» 22 жовтня 2008 року в третьому матчі Ліги чемпіонів належало зустрінеться з італійським «Інтером». У Мілані у Савіо і його клубу були всі шанси зіграти з «Інтером» внічию, але у підсумку «Анортосіс» програв з рахунком 1:0, єдиний м'яч за «Інтер» забив Адріано на 43-й хвилині. У відповідному матчі проти «Інтера» на Кіпрі 4 листопада 2008, в якому Савіо участі не брав, «Анортосіс» зіграв внічию з рахунком 3:3. Свій перший м'яч у Лізі чемпіонів за "Анортосіс" Савіо забив 26 листопада 2008 року в матчі п'ятого туру проти бременського «Вердера». Перший тайм завершився нульовою нічиєю, у другому ж таймі футболісти «Анортосіс» змогли вийти вперед, Савіо подав кутовий, а нападаючий Нікос Ніколау завершив цей навіс забитим м'ячем. Через шість хвилин забив вже сам Савіо, а через дві хвилини його замінив Георгіос Панагі. Після відходу Савіо з поля «Анортосіс» пропустив двічі і зіграв з німецьким клубом внічию 2:2.

У матчі 12-го туру чемпіонату Кіпру проти клубу АПОЕЛ, відбувся 5 грудня 2008 року, Савіо отримав травму коліна і був змушений покинути поле на 11-й хвилині матчу. Через кілька днів Бортоліні була зроблена артроскопічна операція на коліні, відновлення після операції займе близько місяця. Через травми Савіо не зміг взяти участі в останньому матчі групового турніру Ліги чемпіонів проти «Панатінаїкоса», в якому греки зуміли обіграти кіпрський клуб з рахунком 1:0. Після цієї поразки клуб Савіо зайняв останнє місце в групі і вибув з подальшої боротьби в єврокубках.

Після місячної відсутності через травми, Савіо знову з'явився на полі 25 січня 2009 року в матчі 19-го туру чемпіонату Кіпру проти клубу «Омонії». Савіо відіграв весь другий тайм і відзначився забитим м'ячем на 48-ій хвилині, але в підсумку його команда зазнала домашньої поразки з рахунком 1:2. У трьох наступних турах Савіо участі не брав, а в матчі 23-го туру чемпіонату Кіпру проти «Аполлона», що завершився перемогою «Анортосіс» з рахунком 2:1, Савіо знову отримав травму, яка не дозволила йому взяти участь в останніх матах чемпіонату, за підсумками якого «Анортосіс» зайняв третє місце, яке дає право брати участь на наступний сезон у розіграші Ліги чемпіонів сезону 2009/2010. У своєму дебютному сезоні за «Анортосіс» Савіо в чемпіонаті Кіпру провів 16 матчів і забив 4 м'ячі, а також віддав дві результативні передачі. 30 травня 2009 контракт Савіо з клубом закінчився, і він вирішив завершити ігрову кар'єру.

Збірна Бразилії

За національну збірну Бразилії Савіо провів 38 матчі і забив 15 м'ячів. Його дебют відбувся 3 березня 1994 року в товариському матчі проти збірної Ісландії, що закінчився перемогою бразильців 3:0.

У 1996 році на Кубку КОНКАКАФ Савіо у складі збірної дійшов до фіналу турніру, де бразильці поступилися збірній Мексики 0: 2. Савіо на турнірі забив 3 м'ячі і зайняв другий рядок у списку бомбардирів турніру, поділивши її з Кайо і Луїсом Гарсією.