Валентино Россі: биография

Просування Россі до перемоги в чемпіонаті трохи сповільнилося в Каталонії і Доннінгтон Парку, де він фінішував 2-м і 4-м відповідно, а Стоунер переміг, проте гонку в Ассені італієць виграв, стартувавши з 11-го місця на стартовій решітці через погану мокрій кваліфікації, поборовшись з Кейсі Стоунер і в кінцевому результаті перемігши того під картатим прапором. До другої половини сезону Россі був найближчим переслідувачем Стоунер, відстаючи на 21 очко. У червні, що прозвав «місяцем Россі», з перегонами в Мюджелло, Каталонії, Доннінгтон Парку і Ассені, і Валентино Россі, і Кейсі Стоунер набрали по 83 очки, і це було зроблено в умовах сприятливих для італійської команди і в деяких випадках Россі мав стартувати з 4 ряди ..

Заксенрінг ж побачив вкрай невдалий виступ італійця. Після кваліфікації четвертим, у той час як Стоунер виграв поул, Росії змушений був покладатися на гоночний день. Прийшов неділю, Россі вийшов з температурою 38.9 і провалився на 8-е місце до кінця першого кола. Потім проходячи Ренді де Пунье Россі втратив керування мотоциклом і вилетів в гравій. На щастя проблеми з шинами не дозволили Стоунер піднятися вище п'ятого місця, таким чином австралієць збільшив свій відрив від Валентино всього на 11 очок - до 32. Гонку в Лагуна Сека Россі закінчив четвертим позаду Стоунер, Вермюлен і Меландрі відповідно.

Літній перерву в чемпіонаті закінчився і стартувала гонка в Брно. Кваліфікуючись шостим на недільну гонку, після боротьби у вільній практиці, в гонці Россі досить швидко зносив задню покришку Michelin у гонитві за Капіроссі, що займав п'яте місце. У кінцевому рахунку шинний вибір зробив свою справу, і Росі фінішував на 7 місці з 22-секундним відставанням від переможця Кейсі Стоунер. Після цього між ними в чемпіонаті було 60 очок різниці при решти у розіграші 150.

У Мизано Россі стартував з другого місця на решітці, але позаду Стоунер. Проблема з мотором не дозволила Валентино закінчити гонку, що збільшило різницю в окулярах між ним і Стоунер (виграв гонку) до 85 очок.

Старт з 3-го місця в Ешторілі закінчився безкомпромісною боротьбою з Дані Педроса, в якій як і в самій гонці переміг Валентино Россі, відігравши таким чином у чемпіонаті 9 очок у Стоунер, який фінішував третім.

Мокра гонка в Мотегі внесла плутанину до лав гонщиків, так як трек дуже швидко підсихав і міг викликати проблеми зі шинними сликами. Россі спочатку пробився на перше місце і показав кілька вражаючих кіл, але пізня зміна мотоцикла відкинула його на друге місце позаду Капіроссі, а непрогріті проміжні покришки винесли за межі треку в кінці зворотного прямий, і Валентино довелося з'їздити на ще один піт-стоп. Повернувся він на 13-е місце і нічого вже не міг вдіяти, спостерігаючи як Стоунер мчить до свого чемпіонського титулу.

У сезоні 2007 року Россі в кінцевому підсумку посів третє місце, поступившись всього одне очко в загальному заліку Дані Педроса, так як на останньому Гран-прі сезону 2007 - Валенсії, Россі впав у кваліфікаційних заїздах і поламав праву руку в трьох місцях, що не дозволило йому добре кваліфікуватися, а в гонці, на жаль, він зовсім зійшов із-за травми.