Валентино Россі: биография

Yamaha

У сезоні мотогонок MotoGP 2005 року Росія домігся свого 7-го титулу чемпіона світу і 5-го поспіль у класі MotoGP. Він завершив сезон з 367 очками, з перевагою в 147 очок над другим місцем Марко Меландрі (220 очок), Нікі Хейден став 3-м (206 очок).

На початку чемпіонату світу з шосейно-кільцевих мотоперегонів MotoGP 2006 року Росія знову вважався фаворитом серед претендентів на перемогу, але в першій половину сезону його переслідували проблеми. Россі фінішував на 14 місці в Мото Гран-прі Іспанії, коли Валентино довелося наздоганяти весь пелетон після того, як Тоні Еліас зіткнувся з ним на першому повороті стартового кола. У Мото Гран-прі Китаю і Мото Гран-прі Франції Россі не зміг фінішувати з-за проблем з шинами і електронікою відповідно. Нікі Хейден набирав очки практично у всіх гонках сезону, але Россі теж повільно, але вірно піднімався очкової таблиці. Нарешті після Мото Гран-прі Японії Россі посів друге після Хейдена місце в турнірній таблиці. У Мото Гран-прі Португалії, передостанній гонці чемпіонату Хейден був знесений з траси його напарником по команді Дані Педроса і не зміг закінчити гонку. Це давало можливість Россі поборотися за чемпіонство, набравши певну кількість очок в останній гонці сезону. Але Валентино зазнав аварію в цій гонці - Мото Гран-прі Валенсії, і Хейден став переможцем чемпіонату в 2006 році. Россі залишився другим.

Валентино Россі в сезоні чемпіонату світу з шосейно-кільцевих мотоперегонів MotoGP 2007 осідлав новий мотоцикл Yamaha YZR-M1 800 cc. У першій гонці сезону Мото Гран-прі Катару він прийшов в фінішу другим після Кейсі Стоунер на Ducati Desmosedici. Другу гонку Валентино виграв, Дані Педроса був другим, Колін Едвардс третім. Кейсі Стоунер переміг у третій та четвертій гонках (Мото Гран-прі Туреччини і Мото Гран-прі Китаю) на своїй надзвичайно швидкої Ducati, яка дала великий перевагу в швидкості в порівнянні з іншими мотоциклами. Іншою причиною постійного переваги Стоунер над Россі протягом 2007 року було перевага Bridgestone (постачальник шин для Стоунер) над Michelin (постачальник шин для Россі).

Низьке 10-е місце Россі в Туреччині було викликано шиною з дефектом, коли італієць був на підйомі після 2-го місця в Китаї, погана рекомендація по шинами від Michelin призвела тільки до 6-го місця в мокрому Мото Гран-прі Франції. Гонщики Bridgestone зайняли весь подіум в рідному для французьких виробників шин гран-прі, і Россі прийшов на прес-конференцію заявити, що Michelin повинен терміново виправляти різні недоліки. І дійсно, здавалося, що франзуци звернули увагу на слова Валентино, коли Россі переміг у своєму домашньому Мото Гран-прі Італії, другим став Дані Педроса, теж гонщик мешленовского пулу. Лідер чемпіонату Кейсі Стоунер був позбавлений залишку місця на подіумі Алексом Баррушем на незаводських Ducati з шинами Bridgestone.