Якко Елтінг біографія, фото, розповіді - колишній нідерландський професійний тенісист
-

колишній нідерландський професійний тенісист

Спортивна кар'єра

Початок кар'єри

Якко Елтінг почав грати в теніс в семирічному віці. У 1988 році став переможцем Відкритого чемпіонату Франції і турніру Orange Bowl в парі зі співвітчизником Яном Сімерінком. У цьому ж році провів свій перший матч у професійному турнірі. У 1990 році виграв свої перші турніри класу ATP Challenger, в парі з іншим співвітчизником Яном-Хендріком Давідс. У 1991 році пробився до четвертого кола турніру Вімблдону в одиночному розряді і увійшов після цього в сотню найсильніших тенісистів світу. У парному розряді він потрапив до числа ста найсильніших тенісистів після першого виграного турніру АТР в Палермо, де його партнером був ще один голландець, Том Кемперс. До кінця сезону Елтінг встиг виграти ще три турніри АТР з трьома різними партнерами, серед яких був і Паул Хархейс.

Більшу частину наступного сезону Елтінг провів з Кемперсом, з яким вийшов у фінал турніру в Джакарті, але кращих результатів досяг в кінці року з Хархейсом, з яким вони виграли турнір в Скенектаді і дійшли до чвертьфіналу Відкритого чемпіонату США. Після перемоги в Скенектаді Елтінг увійшов до числа 40 кращих тенісистів в парному розряді. Він також виграв у Манчестері свій перший турнір АТР в одиночному розряді, а до цього домігся першої в кар'єрі перемоги над тенісистом з першої десятки рейтингу, восьмою ракеткою світу Карелом Новачеком. У лютому він провів свій перший матч за збірну Нідерландів в Кубку Девіса, але поступився швейцарцеві Якобу Гласеку. Цього року він також домігся свого вищого успіху в міксті, вийшовши з Міріам Ореманс у фінал Вімблдону, де вони поступилися Ларисі Савченко-Нейланд і Циріл Суку.

1993-1996

Плідна співпраця з Хархейсом продовжується і надалі, він стає постійним партнером Елтінга до кінця кар'єри. У 1993 році вони виграють разом шість турнірів, включаючи чемпіонат світу АТР-туру - підсумковий турнір року, до якого Елтінг підійшов в ранзі 11-ї ракетки світу. На наступний рік вони виграють вісім турнірів, у тому числі Відкритий чемпіонат Австралії і Відкритий чемпіонат США, а в чемпіонаті світу АТР доходять до півфіналу. Сезон Елтінг закінчує на другому місці в рейтингу, а на початку 1995 року займає перший рядок. Досить успішно він виступає в ці два роки і в одиночному розряді, вигравши три турніри і здобувши перемоги над першою ракеткою світу Пітом Сампрасом (двічі) і другою ракеткою світу Джимом Кур'є. Він також перемагав у ці роки восьму ракетку світу Майкла Чанга та Олімпійського чемпіона Сеула Марка Россе. У лютому 1995 року, після виходу в чвертьфінал Відкритого чемпіонату Австралії, він досягає 19-го рядка в рейтингу тенісистів-одиночників, вищої в кар'єрі.

У 1995 році Елтінг вже не потрапляє в фінали турнірів, але доходить до чвертьфіналу на Уїмблдоні, перемігши по ходу восьму ракетку світу Уейн Феррейра. Участь у чвертьфіналах Відкритого чемпіонату Австралії та Уїмблдону забезпечує йому участь у Кубку Великого шолома в кінці сезону. Там він переміг Чанга в першому колі, але у чвертьфіналі поступився Євгену Кафельникова. У парах вони з Хархейсом знову виграли шість турнірів, включаючи Відкритий чемпіонат Франції, і дійшли до півфіналу в Австралії. Вони також взяли участь у команд Кубка світу у складі збірної Нідерландів, але, вигравши всі три своїх матчі, до фіналу не потрапили, так як в одиночних зустрічах нідерландські спортсмени виступили не блискуче. На чемпіонаті світу АТР в кінці сезону Хархейс і Елтінг доходять до фіналу, гсде в чотирьох сетах програють Патріку Гелбрайту і Гранту Коннелл.