Якко Елтінг: биография

Наступний рік виявився для Елтінга не надто вдалим. Уже до середини сезону він вибув з першої сотні рейтингу в одиночному розряді, а закінчив його вже в третій сотні, за рік вигравши всього чотири матчі. Цікаво, що одну з небагатьох своїх перемог в сезоні він здобув в самому його кінці над Хархейсом. У парах вони виступали не так вдало, як в минулі роки (що було пов'язано з тримісячним перервою у виступах Елтінга між березнем і червнем), але все ж таки добилися ряду успіхів, найбільшим з яких став вихід у фінал Відкритого чемпіонату США. Вони ще чотири рази грали у фіналах, в основному в кінці сезону, і два з них виграли. На Олімпіаді в Атланті Елтінг представляє Нідерланди і в одиночному розряді (де вилітає відразу), і в парі з Хархейсом. У півфіналі їх зупинила в наполегливому поєдинку (рахунок у вирішальному сеті 18-16 по геймах) краща на цей момент пара світу, австралійці Вудбрідж і Вудфорд, а матч за третє місце вони несподівано легко поступилися несіяною суперникам з Німеччини Гелльнеру і Пріношілу.

Пік кар'єри і відхід з тенісу

У 1997 році Елтінг, якому тендиніт не дозволяв більше грати одночасно «на два фронти», практично повністю зосередився на грі в парах, в одиночному розряді провівши всього шість матчів за рік (все в першій половині сезону). Результат не змусив себе чекати: за рік вони з Хархейсом виграють шість турнірів, доходять до фіналу Вімблдону і до півфіналу на Відкритих чемпіонатах Австралії та Франції. У командному Кубку світу вони знову виграють всі свої матчі (і знову не виходять з групи), а в Кубку Девіса приносять збірної єдине очко в чвертьфінальному матчі зі збірною США, перемігши Ріка Ліча і Джонатана Старка. Пізніше, у півфіналі чемпіонату світу АТР, Лич і Старк взяли реванш, не пустивши нідерландську пару у фінал. Тим не менш, Елтінг повертається в десятку найсильніших і закінчує сезон на четвертому місці.

1998 рік став для Елтінга тріумфальним. Спочатку він в Австралії з Йонасом Бьоркманом завойовує свій четвертий титул в турнірах Великого шолома, потім виграє з Хархейсом Відкритий чемпіонат Франції, а потім вони завершують завоювання кар'єрного Великого шолома, вигравши Вімблдонський турнір. Усього за рік вони перемогли у восьми турнірах і ще один раз побували в фіналі, в загальній складності здобувши 41 перемогу при чотирьох поразках. До чемпіонату світу АТР Елтінг підійшов одноосібним лідером рейтингу в парному розряді (випереджаючи Хархейса за рахунок перемоги на Відкритому чемпіонаті Австралії і виходу у фінал на турнірі в Сіднеї з іншими партнерами). Вони виграли і цей турнір, віддавши в п'яти матчах лише два сети, після чого, в 28 років, у ранзі першої ракетки світу та чинного чемпіона світу як за версією АТР, так і за версією ITF, Елтінг залишив корт назавжди.

У 2005 році Якко Елтінг став членом Ради директорів АТР як представник гравців.

Участь у фіналах турнірів Великого шолома за кар'єру (9)