Паул Хархейс біографія, фото, розповіді - колишній голландський професійний тенісист, майстер гри в парах
-

колишній голландський професійний тенісист, майстер гри в парах

Спортивна кар'єра

Паул Хархейс відносно пізно почав кар'єру професійного тенісиста; перед цим, у 1988 році, він отримав вчений ступінь з економіки в Університеті Флориди. У 1989 році, у свій перший рік в ранзі професіонала, почав сезон з перемоги в турнірі рівня ATP Challenger в Лагосі (Нігерія), в липні дійшов до фіналу Відкритого чемпіонату Нідерландів в Хілверсюме в парному розряді, а у вересні, займаючи 150-й рядок в ірейтінге, дійшов до 1 / 8 фіналу Відкритого чемпіонату США, перемігши в другому колі четверту ракетку світу Джона Макінроя.

У 1990 році зі своїм співвітчизником Хендріком-Яном Давідс виграв перший в кар'єрі турнір у парному розряді; цим турніром став Кубок Кремля. До цього дійшов до півфіналу Відкритого чемпіонату ФранціїМарком Куверманс). Вперше виступив за збірну Нідерландів у Кубку Девіса в матчі з Канадою, вигравши одну гру з трьох. На наступний рік показав свій найкращий результат у турнірах Великого шолома в одиночному розряді, дійшовши до чвертьфіналу Відкритого чемпіонату США, здобувши перемогу в тому числі і над першою ракеткою світу Борисом Беккером в третьому колі, а в чвертьфіналі поступившись ветерану Джиммі Коннорс, і завоював право виступити в Кубку Великого шолома в кінці сезону. У парах виграв три турніри. Домігся також помітного успіху в змішаному парному розряді, дійшовши з ще однією співвітчизницею, Каролін Віс, до фіналу Відкритого чемпіонату Франції.

У 1992 році Хархейс і Куверманс представляли Нідерланди на Олімпіаді в Барселоні, але вибули з боротьби в першому ж колі, поступившись майбутнім бронзовим призерам, хорватам Іванішевіч і Прпічу. В одиночному розряді у другому колі Хархейс також програв Іванішевіч, колишньому на той момент четвертою ракеткою світу і одиночний турнір теж закінчив з бронзовою медаллю. У березні того ж року в Сінгапурі він дійшов до свого першого фіналу турніру АТР в одиночному розряді.

У 1993 році Хархейс разом із ще одним своїм співвітчизником Якко Елтінгом виграють сім турнірів у парному розряді, включаючи два турніри серії Super 9 і чемпіонат світу за версією АТР. Вони закінчують сезон на другому місці в рейтингу пар, а сам Хархейс займає четверте місце в рейтингу гравців у парному розряді. У наступному році Хархейс піднімається на перший рядок у рейтингу парних гравців. Разом з Елтінгом вони виграли за рік вісім турнірів, включаючи Відкритий чемпіонат Австралії і Відкритий чемпіонат США, і ще чотири рази грали у фіналах.

У січні 1995 року Хархейс також виграє в Джакарті свій єдиний титул в одиночному розряді. У листопаді він вперше входить до числа двадцяти найсильніших тенісистів в одиночному розряді. Усього за сезон він здобуває в турнірах АТР п'ять перемог над тенісистами з першої десятки, в тому числі двічі над Пітом Сампрасом (одна з перемог була здобута в момент, коли Сампрас був першою ракеткою світу). Ще одну важливу перемогу він здобуває з Беккером в чвертьфіналі Кубка Девіса, але інші ігри збірна Нідерландів програє. Вигравши в цьому році шість турнірів, в тому числі Відкритий чемпіонат Франції, і дійшовши до фіналу чемпіонату АТР, Хархейс і Елтінг тільки одне очко поступаються в рейтингу пар австралійцям Тодду Вудбрідж і Марк Вудфорд.

На початку 1996 року Хархейс домагається найбільшого в кар'єрі успіху в одиночному розряді: перемігши трьох суперників з першої десятки, він доходить до фіналу турніру серії Super 9 в Індіан-Уеллз. На Олімпіаді в Атланті він програє в першому колі одиночного турніру Марку Філіппуссісу, але в парах вони з Елтінгом доходять до півфіналу, де у впертій боротьбі (рахунок геймів у вирішальному сеті 16-18) програють Вудбрідж і Вудфорд, а потім поступаються у матчі за бронзу німецької парі. Вони також виходять через місяць у фінал Відкритого чемпіонату США, де знову програють австралійцям. Незважаючи на ряд невдач у першій половині сезону, у другій половині Хархейсу і Елтінгу вдається виграти три турніри АТР, з них два вищої категорії в Торонто і Парижі, і закінчити рік серед найсильніших пар світу.