Томаш Ржепка: біографія

Томаш Ржепка біографія, фото, розповіді - чеський футболіст, правий захисник
-

чеський футболіст, правий захисник

Ржепка почав свою кар'єру в чеському клубі - «Банік», де він грав з 1990 по 1995 рік. Потім почав виступати за празьку «Спарту», ??де він провів 3 роки, перш, ніж перейти в італійську «Фіорентину». Після 3-х сезонів в Італії, Томаш у вересні 2001 року відправився в клуб англійської Прем'єр-лізі «Вест Хем» і отримував зарплату в 5 млн ? .. За перший свій сезон у новому клубі отримав 10 жовтих карток. Влітку 2005 року, коли клуб знову став виступати в Прем'єр Лізі, Ржепка підписав контракт на 2 роки, проте клуб покинув 23 січня 2006, щоб повернутися до Чехії до своєї родини. Свій останній матч за «Вест Хем» провів проти «Фулхема» і залишав поле Томаш в сльозах. До слова, у тому матчі «Вест Хем» забезпечив собі місце в Прем'єр-лізі на наступний сезон.

Російським уболівальникам чеський захисник, напевно, відомий найбільше після матчу в Москві 30 вересня 2010 між ЦСКА і празької "Спартою" в Лізі Європі, коли армійці дуже виграли 3:0. Треба зауважити, що чехи в цьому матчі грали дуже активно і після першого тайму на табло красувалися нулі, хоча кілька реальних шансів мали забити і ті, і інші. Саме Ржепка жорсткими, але не тягнуть на жовту картку діями (т.зв. тактика "дрібного фолу", коли на вигляд незначне порушення правил гри веде до тимчасової зупинки матчу, зриву швидкої атаки або навіть травмі активного футболіста суперника) разом з іншими захисниками просто вимкнули з гри армійських легіонерів Хонду, Гонсалеса і Вагнера Лава. Втім, у другому таймі все стало на свої місця, і ЦСКА зусиллями Думбо (двічі) і Гонсалеса (з пенальті) довів рахунок до розгромного.

• Учасник Євро 2000. Ржепке довелося пропустити Євро 1996, тому що він був дискваліфікований на 2 матчі.
  • Свій перший матч за збірну Чехії зіграв у червні 1993 року проти Фарерських островів.