Сейду Думбо: біографія

Сейду Думбо біографія, фото, розповіді - івуарійський футболіст, нападник

івуарійський футболіст, нападник

Сейду Думбо - вихованець футбольної школи «Сантр Формасьон д'Інтер», куди він прийшов у віці 12 років. Він почав свою кар'єру в 2003 році в клубі «Атлетік Аджаму», що виступало в другій лізі чемпіонату Кот-д'Івуару. Через рік він перейшов до клубу «асьок Мімозас», з яким виграв титул чемпіона Кот-д'Івуару. На наступний рік він перейшов в «Денгеле», за який забив у 20-ти іграх 15 голів, ставши найкращим бомбардиром першості країни.

У 2006 році Думбо перейшов в японський клуб «Касіва Рейсол ».:

Однак там забив лише 3 голи і через таких незадовільною гри був відданий керівництвом клубу в оренду до клубу «Токусіма Вортіс», за який забив 7 голів.

28 січня 2008 з'явилося повідомлення, що Думбо перейшов в бухарестський «Рапід», однак угода не відбулася. Через декілька тижнів він перейшов у швейцарський клуб «Янг Бойз», який заплатив за трансфер форварда 130 тис євро. У цю команду Сейду потрапив завдяки протекції свого друга, Дубаї Тьєрі, який грав за «Янг Бойз». Його дебютною грою став матч чемпіонату Швейцарії з клубом «Базель» 18 липня. Початок у новій команді вийшло для Думбо дуже вдалим: він забив у перших 5 матчах 5 голів при тому, що проводив не більше 25 хвилин на полі. Всього в 32-х матчах Думбо забив 20 голів і став кращим бомбардиром чемпіонату Швейцарії незважаючи на ту обставину, що івуарець лише в 5 іграх вийшов у стартовому складі своєї команди. Також він став кращим гравцем першості за опитуванням футболістів. Після закінчення сезону Думбо продовжив контракт з клубом на 5 років.

3 січня 2010 з'явилося повідомлення про перехід Думбо в московський клуб ЦСКА в липні того ж року. 5 січня контракт був підписаний терміном до 2014 року; сума трансферу склала 10 млн євро. 1 серпня 2010 Думбо дебютував у складі ЦСКА в матчі чемпіонату Росії з московським «Спартаком»; гра завершилася перемогою його команди з рахунком 2:1. Футболіст став 200-м гравцем, надягли форму ЦСКА в російських чемпіонатах. 19 серпня Думбо забив перший гол у складі ЦСКА, вразивши ворота «Анортосіс» у матчі відбіркового турніру Ліги Європи; в тій же грі він забив і другий м'яч. 24 серпня в матчі-відповіді з «Анортосісом» Думбо вразив ворота суперника, забивши гол на 85-й хвилині і тим самим зрівнявши рахунок. 29 серпня Думбо забив свій перший гол у чемпіонаті Росії: на 4 хвилині зустрічі він вразив ворота «Аланії»; в тій же грі Сейду отримав надрив задньої поверхні лівого стегна і вибув з ладу на місяць. 21 жовтня 2010 в матчі групового етапу Ліги Європи Сейду забив два м'ячі у ворота італійського "Палермо". У середині листопада Думбо отримав травму задньої поверхні правого стегна і вибув з ладу до кінця року.

Міжнародна кар'єра

Думбо виступав за молодіжну збірну Кот-д'Івуару з 2004 по 2005 рік. У складі першої збірної він дебютував 24 травня 2008 в матчі з командою Японії на Кубку Кірін. 18 листопада 2009 він забив свій перший м'яч за збірну, вразивши ворота Німеччини; гра завершилася внічию 2:2.

На чемпіонаті світу 2010 року в ПАР брав участь в 1 матчі, вийшовши на заміну замість Коффі Ромарік на 79 -й хвилині матчу проти збірної КНДР (3:0). Збірна Кот-д'Івуару посіла третє місце у своїй групі після збірних Бразилії і Португалії і не зуміла вийти до плей-офф.