Томаш Нецід: биография

14 тур чемпіонату Росії з футболу - 2010. ЦСКА 1:2 Спартак Нальчик. Нецід забив гол в доданий до першого тайму час.

У літнє трансферне вікно 2010 року в ЦСКА повернувся Вагнер Лав, склад команди поповнив також новачок армійського клубу нападаючий Сейду Думбо. У зв'язку з цим різко зріс рівень конкуренції в лінії нападу, і в другій половині сезону Томаш став рідше з'являтися в стартовому складі, частіше виходячи на заміну, тим не менш, Нецід продовжував забивати голи, вже виходячи з замін - так, вийшовши на заміну в виїзному матчі 22-го туру «Томь» - ЦСКА на 89-й хвилині, встиг забити гол через чотири хвилини, оформивши тим самим розгром томської команди з рахунком 0:3. У Лізі Європи, у виїзному матчі проти «Палермо», Томаш Нецід вийшов на заміну на 60-й хвилині і забив третій гол у ворота італійського клубу, також довівши рахунок до розгромного 0:3.

У 26 - м турі ЧР-2010, у виїзному матчі проти «Сатурна», Томаш Нецід відкрив рахунок на 39-й хвилині зустрічі; матч закінчився нічиєю 1:1.

У матчі ЦСКА - домашній зустрічі з «Палермо» у рамках Ліги Європи, Томаш Нецід забив два голи, принісши перемогу з рахунком 3:1. Після цієї перемоги ЦСКА достроково оформив вихід у плей-офф Ліги Європи 2010/2011. М'ячі, проведені у ворота «Палермо» стали для Нецида 20-м і 21-м голами в офіційних матчах за ЦСКА відповідно.

У 27-му турі ЦСКА грав проти самарських «Крил Рад», Нецід знову забив два голи, які принесли армійцям важку перемогу з рахунком 4:3.

2 грудня в матчі Ліги Європи ЦСКА - "Лозанна" Нецід знову забив два голи, армійський клуб здобув перемогу з рахунком 5:1

Національна збірна

У 2006 році завоював срібні медалі юнацького чемпіонату Європи, де з 5 голами поділив перше місце в списку кращих бомбардирів турніру з Боян Кркіч і Мануелем Фішером.

19 листопада 2008 дебютував в національній збірній Чехії в матчі відбіркового турніру до чемпіонату світу 2010 проти Сан-Марино (на виїзді). Нецід на 66-й хвилині замінив Мартіна Фенін і на 83-й забив свій перший гол за національну збірну (третій у матчі). Збірна Чехії виграла з рахунком 3:0.

Всього у відбірковому турнірі чемпіонату світу-2010 Нецід забив за збірну Чехії 3 голи (по голу в обох матчах з Сан-Марино і гол у ворота збірної Польщі).

Стиль гри

Томаш Нецід є центрфорвардом таранного типу і відрізняється характерними для такого типу нападників високим зростанням (190 см) і фізичною потугою. Томаш в одному з інтерв'ю зауважив, що його ідеалом таранного форварда є Лука Тоні. Добре чіпляється за верхові м'ячі, що дозволяє команді виконувати закидання на нього з глибини поля, де далі він або скидає верховий м'яч своїм партнерам, або діє самостійно. Крім того, Томаш володіє філігранною технікою та спринтерській швидкістю, що регулярно відзначають фахівці та вболівальники. Дуже сильний в єдиноборствах. Має досить потужним ударом з правої ноги, добре грає головою. У 2009 році разом зі своїм одноклубником Аланом Дзагоєвим номінувався на приз «Золотий хлопчик», який щорічно присуджується газетою Tuttosport кращому молодому (яка не досягла 21 року) футболістові Європи.