Миколу Митя: біографія

Миколу Митя біографія, фото, розповіді - румунський футболіст, лівий півзахисник бухарестського «Динамо» і національної збірної Румунії

Біографія

Клубна кар'єра

Миколу Митя почав свою футбольну кар'єру в бухарестському «Динамо». Дебютував Миколу в чемпіонаті Румунії 24 листопада 2002 проти клубу «Брашов», що завершився мінімальною перемогою «Динамо» з рахунком 1:0. У дебютному сезоні за «Динамо», 17-річний Митя провів 9 матчів у чемпіонаті, а також став володарем кубка Румунії.

У липні 2003 року Миколу відправився до Нідерландів на перегляд до «Аякс» з Амстердама. Митя взяв участь у п'яти товариських матчах і забив у них два м'ячі, Миколу також зіграв одну гру і за молодіжний склад «Аякса» проти аматорського клубу АДО'20, в цьому матчі Миколу також відзначився одним забитим м'ячем. Своєю грою Миколу справив відмінне враження на головного тренера амстердамців Рональда Кумана.

У серпні 2003 року Микола підписав з "Аяксом" дворічний контракт з можливість продовжити угоду ще на два сезони. Миколу в клубі став п'ятим новачком у сезоні, до нього амстердамці придбали Сандера Боськера, Веслі Сонка, Жюльєна Ескюде і Зденека Григери. Дебютував Миколу за «Аякс» в чемпіонаті Нідерландах 13 вересня 2003 року в матчі проти «Валвейка», Митя вийшов на заміну на 77-й хвилині замість Тома Сутарса, в результаті матч завершився домашньою перемогою «Аякса» з рахунком 4:1. Через місяць, 5 жовтня, Митя забив свій дебютний гол за «Аякс», це відбулося в гостьовому матчі чемпіонату проти «Гронінгена», Миколу забив на 89-ій хвилині, а його команда в підсумку здобула перемогу з рахунком 1:3.

22 жовтня 2003 Митя дебютував у матчі групового раунду Ліги чемпіонів УЄФА проти іспанської «Сельти». Митя почав матч в якості запасного гравця, але вже в кінці першого тайму Рональд Куман був змушений випустити Миколу на полі, так як капітан «Аякса» Рафаель ван дер Варт одержав травму. У результаті «Аякс» добився домашньої перемоги з мінімальним рахунком 1:0, єдиний м'яч у складі переможців на 53-ій хвилині забив шведський нападник «Аякса» Златан Ібрагімович. У своєму першому сезоні за «Аякс», Миколу у віці 18 років зіграв за клуб у чемпіонаті 23 матчі і забив 7 м'ячів, а також став чемпіоном Нідерландів сезону 2003/2004. У Лізі чемпіонів сезону 2003/2004 Миколу відіграв чотири матчі.

Сезон 2004/2005 виявилося більш важким, оскільки Миколу довелося боротися за місце в основному складі, в чемпіонаті Нідерландів 2004/2005 Митя забив лише два м'ячі в 21 матчі, Миколу також провів 6 матчів і в Ліги чемпіонів УЄФА 2004/2005 і навіть відзначився одним забитим м'ячем, який був забитий 8 грудня 2004 в матчі мюнхенської «Баварії».

Сезон 2005/2006 Миколу був змушений пропустити через важку травму коліна, Митя взяв участь лише в одному матчі . Але і наступному сезоні Митя через постійні травм рідко потрапляв до основного складу, в сезоні 2006/2007 Митя зіграв 8 матчів і забив 2 м'ячі в чемпіонаті. У липні 2007 року Миколу виявляв бажання покинуть команду, оскільки головний тренер Хенк тен Кате не знаходив Миколу місце в основному складі. Одним з претендентом на Митю був донецький «Шахтар», тренер якого, румун Мірча Луческу, був зацікавлений у молодому гравцеві. Наприкінці того ж місяця Миколу міг стати гравцем іспанського «Реал Сосьєдаду», але перехід не відбувся.

У червні 2008 року керівництво «Аякса» виставило на продаж декілька гравців, у тому числі і Миколу, але через кілька місяців, в кінці серпня, «Аякс» розірвав контракт з Ніколає за взаємною згодою. 31 серпня 2008 Митя підписав чотирирічний контракт зі своїм колишнім клубом «Динамо», Миколу ста третім новачком в клубі, після Маріуса Нікулае і Габріеля Тамаша.

Кар'єра в збірній

У національній збірній Румунії Ніколає дебютував 20 серпня 2003 року в матчі проти збірної України.