Том Сутарс: біографія

Том Сутарс біографія, фото, розповіді - бельгійський футболіст, півзахисник клубу «Кортрейк»
-

бельгійський футболіст, півзахисник клубу «Кортрейк»

У 2003 році підписав чотирирічний контракт з амстердамським «Аяксом», в перший же сезон став з клубом чемпіоном Нідерландів. Через непотрапляння в основний склад «Аякса», Том, в січні 2005 року перейшов в бельгійський «Генк». За п'ять років Сутарс провів у клубі більше ста матчів, а в 2009 році завоював з клубом кубка Бельгії. 21 червня 2009 Том підписав дворічний контракт з клубом «Кортрейк».

Том Сутарс почав свою футбольну кар'єру в юнацькому клубі «Віті Стар Воммерсом », потім юного Сутарса запримітили скаута« Андерлехта »і Том перейшов у молодіжну команду цього клубу. В основній команді «Андерлехта» Сутарс дебютував в 1998 році у віці 18. Всього в чемпіонаті Бельгії Том за 1,5 року зіграв 6 матчів. У середині сезону 1999/2000 Том перейшов до нідерландського клуб «Рода» з міста Керкраде.

У своєму дебютному сезоні в чемпіонаті Нідерландів Том зіграв 8 матчів. З сезону 2000/2001 Сутарс став основним гравцем «Пологи», відігравши в сезоні 1933 щогла і забивши 8 м'ячів. Всього за чотири сезони Сутарс провів 98 матчів і забив 23 м'ячі. Свою останню гру за «Роду» Том провів 29 травня 2003 року в матчі проти «Фейєноорда», який завершився поразкою «Пологи» з рахунком 3:1.

У серпні 2003 року Том перейшов в амстердамський «Аякс» , сума трансферу склала ? 900 тис. Дебют Сутарса за «Аякс» відбувся 17 серпня 2003 року в матчі чемпіонату Нідерландів проти «Вітесс», Том провів на полі 68 хвилин, після яких його замінили на Вамберто, в підсумку гра завершилася перемогою «Аякса» з рахунком 1:2. У своєму другому матчі, який відбувся 23 серпня, Сутарс забив дебютний гол у складі амстердамців, в матчі проти «Росендала» Том на 35-й хвилині Том з передачі Максвелла забив єдиний м'яч у грі, в результаті «Аякс» переміг з рахунком 1: 0. У дебютному сезоні Том зіграв у чемпіонаті 17 матчів і забив 4 м'ячі, а також став чемпіоном Нідерландів сезону 2003/2004. У сезоні 2004/2005 Том не зіграв жодного матчу, багато в чому завдяки головному тренеру «Аякса» Рональду Куману, який не довіряв місце в основному складі Сутарсу.

У середині сезону в Нідерландах, Том перейшов в бельгійський «Генк». Дебют Сутарса відбувся 15 січня 2005 року в матчі проти «Брюсселя», «Генк» переміг з рахунком 3:1, а Том відзначився одним забитим м'ячем на 69-ій хвилині. Всього в чемпіонаті Бельгії 2004/2005 Сутарс зіграв 12 матчів і забив 3 м'ячі. У сезоні 2006/2007 Том став віце-чемпіоном Бельгії, а перемогу в чемпіонаті здобула колишня команда Тома «Андерлехт». За п'ять сезонів у «Генку» Том зіграв у чемпіонаті 99 матчів і забив 20 м'ячів, у 2009 році Сутарс виграв з клубом кубок Бельгії. 21 червня 2009 Том підписав дворічний контракт з клубом «Кортрейк».

У національній збірній Бельгії Том дебютував 12 жовтня 2002 року в матчі проти збірної Андорри, Сутарс вийшов на заміну замість Веслі Сонка на 90-ій хвилині матчу, який завершився перемогою Бельгії з рахунком 1:0. Свій перший м'яч за збірну Том забив 30 квітня 2003 року в матчі проти збірної Польщі, Том вийшов на заміну на 80-ій хвилині і через 5 хвилин відзначився забитим м'ячем, який допоміг його збірній перемогти з рахунком 3:1.