Юрій Валентинович Жирков: биография

У літнє міжсезоння Жирковим цікавився ряд європейських топ-клубів, зокрема «Барселона», однак, лондонський «Челсі» виявився спритнішим і уклав з Юрієм контракт за системою 3 +1. Після проходження медогляду російський футболіст офіційно став гравцем «аристократів». Сума трансферу футболіста склала 18 мільйонів фунтів, таким чином, Жирков став найдорожчим російським гравцем в історії. На жаль через кілька тижнів після переходу в стан «аристократів» 5 серпня 2009 року Юрій Жирков отримав травму коліна і вибув на термін більше місяця, до повноцінних тренувань Юрій приступив тільки 25 серпня, а повністю оговтався від наслідків травми до кінця листопада.

У сезоні 2009 Юрій Жирков провів у єврокубках три матчі, два з них проти бірмінгемського клубу «Астон Вілла» і один проти донецького «Шахтаря». У першому матчі проти «левів» Жирков відзначився небезпечним ударом з лінії штрафної, але не влучив у створ воріт. Матч закінчився з рахунком 1:1. У другій грі Юрію вдалося забити. У другому таймі після штрафного удару Жирков відкрив рахунок, а крапку в матчі поставив Вагнер Лав, забивши на 3-й доданій хвилині. У 1 / 8 фіналу ЦСКА зустрічався з «Шахтарем». У цьому матчі, який завершився з рахунком 1:0 на користь ЦСКА, Юрій на 66-й хвилині отримав жовту картку і був дискваліфікований на наступну гру в рамках Кубка УЄФА. У другій грі проти «гірників», що проходила без участі Жиркова, армійці зазнали поразки і завершили виступ у Кубку.

«Челсі»

Сезон 2009/10

Першу свою гру в офіційному матчі англійської Прем'єр-ліги за «аристократів» Юрій провів 20 грудня 2009 року, він вийшов на заміну на 76-ій хвилині матчу «Вест Хем Юнайтед» - «Челсі», який закінчився з рахунком 1:1. Усього в цьому сезоні провів 17 матчів у чемпіонаті, не забив жодного гола.

У 1 / 4 фіналу Кубка ліги 2 грудня 2009 проти «Блекберн Роверс» півзахисник провів на полі всі 120 хвилин і реалізував пенальті в післяматчевій серії одинадцятиметрових, матч закінчився з рахунком 3:3, у серії пенальті переміг «Блекберн» (4:3).

Після переїзду в лондонський «Челсі» Юрій Жирков провів у Лізі чемпіонів 3 матчі за свій новий клуб: 21 жовтня 2009 року Юрій дебютував у турнірі за «Челсі» в матчі проти клубу «Атлетіко Мадрид», на 73 хвилині він замінив нападаючого Саломона Калу, матч закінчився великою перемогою «Челсі» 4:0. 25 листопада 2009 Жирков вийшов в основі «синіх» в матчі проти «Порту», ??який закінчився перемогою «Челсі» 1:0. А 8 грудня 2009 року в матчі з клубом АПОЕЛ на 26-ій хвилині матчу Юрій відзначився гольовою передачею на форварда своєї команди Дідьє Дрогба, який зробив рахунок 2:1 на користь «аристократів», матч завершився внічию з рахунком 2:2, а «Челсі »вийшов в плей-офф Ліги чемпіонів.

19 жовтня 2010 Юрій Жирков забив свій перший офіційний м'яч за лондонський клуб. Сталося це в матчі групового турніру Ліги чемпіонів зі «Спартаком». Завдяки цьому м'ячу Жирков став першим російським гравцем, який відправив м'яч у ворота своїх співвітчизників у рамках Ліги чемпіонів.

У 2009 році Жирков провів за головну збірну Росії три матчі в рамках відбіркового циклу чемпіонату світу 2010. У матчі проти збірної Азербайджану Юрій відзначився гострою передачею на Романа Павлюченко, однак той не зміг вразити ворота суперника. У двох матчах проти збірної Ліхтенштейну і збірної Фінляндії, Юрій виходив на поле в стартовому складі команди. У серпні він отримав травму, яка не дозволила йому зіграти ні в товариській грі з Аргентиною (аргентинці виграли 2:3), ні у відбіркових іграх з Ліхтенштейном і Уельсом (обидві зустрічі завершилися перемогами 3:0 і 3:1). Незважаючи на довгу травму, Жирков все ж таки зважився зіграти головний матч відбору проти Німеччини, який Росія все ж програла 1:0. Жирков був одним з кращих гравців матчу, вилучивши з гри натуралізованого ганці Жерома Боатенга. Юрій зіграв в обох стикових матчах проти Словенії. У московському поєдинку він мав шанс відзначитися, обігравши всю оборону противника, однак Самір Ханданович ногами вибив м'яч. У поєдинку у відповідь Жирков відіграв майже весь матч, створюючи небезпечні моменти, проте був видалений з поля за перепалку з подаючим м'ячі, отримавши другу жовту картку. Після гри арбітр Терьє Хауге, що судив гру, сказав, що точно не бачив, що сталося, і порахував, що помилково видалив Жиркова.