Юрій Валентинович Жирков: биография

Наприкінці березня 2004 року Жирков вперше отримав виклик до молодіжної збірної. В кінці квітня Юрій був викликаний у розташування молодіжної збірної перед матчем зі збірною Норвегії. За молодіжну збірну в офіційному матчі Жирков дебютував 4 вересня, проти збірної Словаччини, вийшовши на поле в основному складі, матч закінчився з рахунком 4:0 на користь росіян. Юрій Жирков в рамках відбіркових матчів чемпіонату Європи серед молоді також брав участь у матчі проти збірної Люксембургу, який завершився з рахунком 4:0 на користь команди Росії, проти збірної Португалії (2:0 на користь португальців) і зі збірною Естонії (рахунок 3:0 на користь росіян), у матчі з якої йому вдалося забити свій перший гол за збірну. Всього в сезоні 2004 за молодіжну збірну, з урахуванням товариських матчів, Юрій провів сім ігор, забив один гол.

Сезон 2005

Перший матч у чемпіонаті Росії 2005 Юрій Жирков провів 13 березня проти грозненського «Терека», матч закінчився з рахунком 3:0 на користь «червоно-синіх». Перший гол Жирков зміг забити лише 22 червня у матчі проти ярославського «Шинника» - після пасу Рахиміча Юрій потужно пробив у нижній кут. 2 липня в матчі з московським «Динамо» Юрій надірвав м'яз, після чого відновлювався три тижні. Всього Жирков провів у чемпіонаті 2005 двадцять матчів і забив два голи (другий 30 жовтня в ворота «Ростова»). За тур до кінця турніру Юрій Жирков разом з ЦСКА став чемпіоном країни. За підсумками сезону Юрій увійшов до списку 33 кращих футболістів чемпіонату Росії під № 1.

У Кубку Росії 2004/05 Юрій провів перший матч 1 березня проти ФК «Москва», перша зустріч закінчилася з рахунком 3:1 на користь ЦСКА, друга гра, яка проходила 5 березня, закінчилася з аналогічним результатом на користь армійців. Перший матч 1 / 4 фіналу кубка, проти «Сатурна», Юрій пропустив. У другому, який пройшов 10 травня, Жирков був замінений на 78-й хвилині, матч закінчився з рахунком 0:0. У першому матчі півфіналу, в якому ЦСКА зустрічався з «Зенітом», Жирков вийшов на заміну після першого тайму, перемогу у грі здобули Петербуржці - 1:0. У матчі-Жирков не брав участь, в ньому армійці здобули перемогу з рахунком 2:0 і вийшли у фінал. У фіналі ЦСКА зустрічався з підмосковними «Хімками», Жирков вийшов у стартовому складі. На 68-й хвилині після скидки Івіци Оліча Юрій ударом голови в «дев'ятку» відкрив рахунок своїм м'ячам у кубку Росії. Матч закінчився з рахунком 1:0, і завдяки зусиллям Юрія ЦСКА став володарем Кубка Росії вдруге у своїй історії.

Першу гру Кубка Росії 2005/06 проти володимирського "Торпедо", що відбулася 6 липня, Жирков пропустив . Гра закінчилася з рахунком 2:1 на користь москвичів. У відповідному матчі він вийшов у стартовому складі, але був замінений після першого тайму. Матч завершився з рахунком 1:1.

Перший матч 1 / 16 фіналу Кубка УЄФА проти португальської «Бенфіки» Юрій пропустив, цей матч закінчився з рахунком 2:0 на користь ЦСКА. У відповідному матчі, який завершився з рахунком 1:1, Жирков вийшов на поле в стартовому складі. В обох матчах 1 / 8 фіналу проти сербського «Партизана» він виходив в основі. У кінцівці другого матчу Жирков вибив м'яч з порожніх воріт. За сумою двох ігор - 3:1 - ЦСКА продовжив виступи у турнірі. У чвертьфіналі проти французького «Осера» Жирков віддав дві гольові передачі, матч закінчився з розгромним рахунком 4:0. На думку газети «Спорт-Експрес», Юрій був кращим гравцем матчу. У відповідному матчі армійці програли 2:0, але, незважаючи на цю поразку, продовжили виступ в єврокубку. Гостьовий півфінальний матч проти італійської «Парми» закінчився нульовою нічиєю, а вдома сильнішими виявилися армійці, які перемогли всуху - 3:0. Юрій всю гру гостро атакував, а на 10-й хвилині відзначився гольовим пасом на Карвальо. Суперником у фіналі Кубка УЄФА для ЦСКА став португальський клуб «Спортінг», матч проходив у Лісабоні на стадіоні «Жозе Алваладе» 18 травня 2005 року. Перший гол у матчі, на 29-й хвилині, забив півзахисник «Спортінга» Рожеріо. На 56-й хвилині гри, Олексій Березуцький після подачі Карвальо зрівняв рахунок, на 65-й хвилині Юрій Жирков вивів команду вперед, а на 75-й хвилині зустрічі Вагнер Лав встановив остаточний рахунок в матчі - 3:1. Вперше в історії російський клуб виграв Кубок УЄФА.