Юрій Валентинович Жирков: биография

У сезоні 2007 Жирков провів за збірну дев'ять ігор, включаючи два товариських матчі проти збірної Голландії і збірної Польщі. Перший офіційний матч збірної пройшов 24 березня в Таллінні в рамках відбіркового турніру Євро-2008, Юрій брав участь у грі з перших хвилин. Матч завершився з рахунком 2:0 на користь Росії. У першому матчі зі збірною Андорри Юрій відзначився гольовим пасом на Олександра Кержакова. У дебюті матчу проти англійців Жирков небезпечно пробив по воротах, але м'яч заблокували захисники. Останньому матчем, в 2007 році, став матч проти збірної Андорри. Гра завершилася з рахунком 0:1 на користь росіян. Ця перемога, з урахуванням результату матчу Англія - ??Хорватія, гарантувала вихід збірної Росії у фінальну частину чемпіонату Європи 2008.

Сезон 2008

У січні 2008 року Юрій продовжив контракт з ЦСКА до 2011 року. У чемпіонаті 2008 Жирков провів 28 матчів, в яких віддав вісім гольових передач і забив три голи. За гольовим передачам Юрій зайняв друге місце в чемпіонаті після португальця Данні. Перший гол у сезоні Юрій забив тільки 30 серпня в ворота московського «Локомотива». На 68-й хвилині гри Юрій, обійшовши на підступах до штрафного трьох захисників, переграв Пеліццолі. Після закінчення сезону цей гол був визнаний уболівальниками ЦСКА кращим у чемпіонаті.

У матчі 27-го туру проти московського «Спартака» Юрій Жирков був видалений з поля. На 86-й хвилині гри між футболістами ЦСКА і арбітром виникла суперечка щодо непризначений кутового удару. Юрій підбіг до лайнсмена і уперся лобом у лоб його, за що отримав жовту картку, після цього Жирков щось вимовив на адресу головного судді і штовхнув його, за це він був покараний червоною карткою і був змушений залишити поле достроково. За цей інцидент КДК дискваліфікувала футболіста на одну гру. Коментуючи видалення, Жирков сказав, що вже до цього був розпаленілі тим, що порушення проти нього не завжди фіксувалися арбітром, а останньою краплею стало те, що суддя в полі і лайнсмен не могли знайти спільну мову. Жирков також зазначив, що, скільки він себе пам'ятає, у нього завжди були червоні картки за неспортивну поведінку.

У сезоні 2008 Жирков разом з ЦСКА зайняв друге місце в чемпіонаті. За підсумками сезону Юрій був визнаний кращим гравцем першості Росії.

У півфіналі Кубка Росії 2007/2008 проти «Томі» Юрій Жирков відзначився гольовою передачею і був визнаний самим «небезпечним» гравцем зустрічі. Фінал Кубка, в якому зустрічалися футболісти ЦСКА і «Амкара», відбувся 17 травня, в Москві, на стадіоні «Локомотив». Перший гол був забитий на 57-й хвилині зустрічі, Дрінчіч з-за меж штрафного вразив ворота Акінфєєва. Через сім хвилин відзначився Дуймовіч, забивши гол після кутового. На 66-й хвилині Вагнер Лав скоротив відставання від суперників. А на 74-й, після прострілу Жиркова, забив Жо. У додатковий час рахунок не змінився, а по пенальті сильнішими виявилися футболісти ЦСКА - 4:1. Таким чином, Юрій Жирков став володарем Кубка Росії в третій раз.

Єврокубковий сезон 2008 для Жиркова розпочався 18 вересня з матчу першого раунду Кубка УЄФА проти хорватського клубу «Славен Бєлупо». По ходу зустрічі армійці програвали хорватам один м'яч, але в кінцівці матчу змогли здобути вольову перемогу з рахунком 1:2. У першому забитому м'ячі у ворота «Славена» Юрій взяв безпосередню участь. У відповідному матчі, в якому Жирков вийшов на заміну на 69-й хвилині, переміг ЦСКА - 1:0. У наступному матчі «червоно-сині» обіграли «Депортіво» з рахунком 3:0, Жирков в матчі відзначився виходом сам на сам, який не зміг реалізувати, і кількома гострими передачами на одноклубників. У грі проти голландського «Фейєноорда» Юрій взяв участь у першому голі, забитому ЦСКА: після його подачі з кутового Олексій Березуцький відкрив рахунок у матчі. Гра завершилася з рахунком 1:3 на користь армійців. У матчі проти польського «Леха», в якому сильнішими виявилися футболісти ЦСКА (2:1), Юрій забив свій третій гол у єврокубках. У матчі проти «Нансі» Жирков вийшов на поле на позиції лівого захисника. На 32-й хвилині він взяв участь у гольовій атаці: вскочивши в штрафну площу французів, Юрій прострілив на Рамона, який забив гол. Матч закінчився з рахунком 4:3 на користь ЦСКА, який гарантував собі вихід в 1 / 16 фіналу з першого місця у групі «H».