Юрій Валентинович Жирков: биография

ЦСКА

Сезон 2004

У складі ЦСКА Жирков взяв участь у Кубку Співдружності , який проходив з 17 по 25 січня 2004 року. Юрій дебютував у стартовому матчі турніру проти білоруської команди «Гомель» і був замінений на 70 хвилині матчу. Гра закінчилася з рахунком 2:2. У другому матчі відбірної стадії кубка, проти узбецького «Пахтакора», який закінчився з рахунком 2:1 на користь армійців, Юрій відіграв всі 90 хвилин. В останньому відбірковому матчі, з таджицьким клубом «Регар-ТадАЗ», який закінчився з рахунком 2:1 на користь червоно-синіх, Жирков також провів на полі всі 90 хвилин. У чвертьфіналі кубка армійці зазнали поразки від латвійського клубу «Сконто» з рахунком 1:0 і втратили можливість продовжити виступ у турнірі. Після змагання тренер молодіжної команди ЦСКА Юрій Аджем висловив думку, що у Жиркова є хороші шанси закріпитися в основному складі армійського клубу.

За ЦСКА в офіційній грі Жирков дебютував 7 березня 2004 в матчі на Суперкубок Росії проти московського «Спартака», вийшовши на поле в основному складі. Матч закінчився з рахунком 1:3 на користь ЦСКА. Суперкубок став першим трофеєм Жиркова разом з ЦСКА. Після цієї гри головний тренер ЦСКА Артур Жорже висловив думку, що у Юрія велике майбутнє.

У чемпіонаті дебют Жиркова відбувся 12 березня 2004 року в матчі проти клубу «Торпедо-Металург», Юрій вийшов на заміну на 63 - й хвилині, матч закінчився з рахунком 0:0. Перший гол за армійців Жирков забив 3 квітня, у четвертому турі чемпіонату Росії, у ворота санкт-петербурзького «Зеніту». На 70-й хвилині гри Гусєв навісив у штрафну від кутового прапорця, захисники петербуржців невдало відбили м'яч прямо на Жиркова, який сильно пробив з лінії штрафної і запустив м'яч у кут воріт. На думку газети «Спорт-Експрес», цей м'яч став найкрасивішим голом туру .. У наступному турі Жирков подвоїв кількість забитих голів за ЦСКА. 7 квітня в матчі проти ФК «Ростов» він відкрив рахунок у матчі, зігравши на добивання після удару Семака, гра завершилася з рахунком 3:1 на користь ЦСКА. У цьому ж матчі Жирков отримав свою першу жовту картку в Прем'єр-лізі. У 10-му турі Юрію вдалося збільшити рахунок своїм м'ячам за армійців, він забив свій 3-й гол у ворота підмосковного «Сатурна». 10 липня в матчі проти пермського «Амкара» Юрій оформив дубль і зробив гольову передачу. За підсумками гри Жирков був визнаний кращим гравцем матчу. У матчі 21-го туру чемпіонату Росії, який відбувся 29 серпня, ЦСКА грав проти «Сатурна». У компенсований час на полі сталася бійка, в якій взяли участь футболісти, в тому числі і запасні, ОМОН і кілька прорвалися на поле уболівальників. Після того як бійка завершилася, суддя видалив по два футболіста кожної команди, в ЦСКА ними стали Юрій Жирков і Василь Березуцький. Жирков був дискваліфікований на 5 матчів. Останній гол у чемпіонаті 2004 Юрій забив 25 жовтня в ворота «Зеніта». У сезоні 2004 Жирков, разом з ЦСКА, зайняв друге місце в чемпіонаті .. Незважаючи на зміну головного тренера ЦСКА в середині сезону Жирков не втратив місце в основі і за підсумками сезону він увійшов до списку 33 кращих футболістів чемпіонату Росії під № 2, а також увійшов до символічної збірної чемпіонату 2004 року.

У Кубку Росії Жирков дебютував 23 березня в матчі-відповіді проти елістінского «Уралан». Перемога армійців дозволила їм продовжити виступи в Кубку. У 1 / 4 фіналу ЦСКА програв обидва матчі самарським «Крильям Совєтов» і вилетів з турніру. Всього Жирков провів у кубку 2003/04 три матчі.

Юрій Жирков дебютував у Лізі чемпіонів 27 липня в гостьовому матчі проти бакинського клубу «Нефтчі», в рамках 2-го відбіркового раунду, матч закінчився нульовою нічиєю. У домашньому матчі армійцям вдалося здобути перемогу з рахунком 2:0. У цьому матчі Жирков кілька разів небезпечно атакував, але забити гол йому так і не вдалося. У третьому кваліфікаційному раунді ЦСКА зустрічався з шотландським клубом «Рейнджерс», в обох матчах Жирков виходив у стартовому складі своєї команди. За сумою двох матчів (3:2) армійці пройшли в груповий раунд ліги. Жирков брав участь у всіх матчах групового етапу, виходячи на поле в стартовому складі. ЦСКА вдалося посісти у своїй групі третє місце, і команда отримала право на виступ у Кубку УЄФА в 2005 році.