Сільвія Фаріна-Елія: біографія

Сільвія Фаріна-Елія біографія, фото, розповіді - італійська професійна тенісистка, переможниця 12 турнірів WTA в одиночному і парному розрядах
-

італійська професійна тенісистка, переможниця 12 турнірів WTA в одиночному і парному розрядах

Спортивна кар'єра

Сільвію Фаріна привела в теніс в десять років її мати, і вона присвятила цій грі наступні 23 роки життя. Протягом довгої ігрової кар'єри Фаріни успіхи розташовувалися відносно рівномірно, в результаті чого вона, з одного боку, 12 сезонів поспіль закінчувала серед ста найсильніших тенісисток світу і є сообладательніцей рекорду збірної Італії за кількістю здобутих перемог в Кубку Федерації (а також одноосібної рекордсменкою за кількістю перемог в одиночному розряді), а з іншого - жодного разу не піднялася вище чвертьфіналу в турнірах Великого шолома і так і не увійшла до першої десятки рейтингу.

Свої перші матчі в професійних турнірах Сільвія Фаріна провела в 1988 році. На наступний рік вона дійшла до фіналу Відкритого чемпіонату Франції в парному розряді серед дівчат (з Каті Каверзасіо). У квітні 1990 року вона у парі з Ритою Гранде дійшла до фіналу турніру Virginia Slims у Таранто, а в подальшому виграла три турніри ITF в парному розряді. У 1991 році в Сан-Марино вона дійшла до свого першого фіналу турніру WTA в одиночному розряді, перемігши по ходу двох суперниць з першої сотні світового рейтингу, у тому числі посіяну перший Рафаелло Реджі, після чого пересунулася з 124-го на 87-е місце в рейтингу. Хоча вона закінчила виступи в цьому сезоні вже у вересні, до кінця року вона зуміла зберегти за собою місце в першій сотні.

Наступний рік виявився для Фаріни невдалим, її кращим результатом був вихід у півфінал турніру WTA в Палермо, але в 1993 році її гра покращилася, особливо в парному розряді, де вона спочатку виграла турнір ITF в Ліможі, потім дійшла до півфіналу Відкритого чемпіонату Італії, а потім до фіналу в Палермо. Після цього вона увійшла в сотню найсильніших тепер уже в парному розряді і вперше була запрошена до збірної, де провела гри проти збірних Ізраїлю та Чехії. В одиночному розряді вона також виграла турнір в Ліможі, а після виходу до другого кола на Відкритому чемпіонаті Італії повернулася до числа ста кращих в світі.

У 1994 році на Відкритому чемпіонаті Франції і в Істбурне Фаріна здобула перші перемоги над суперницями з першої десятки рейтингу Габріелою Сабатіні і Кіміко Дате. У парному розряді вона, перебуваючи в рейтингу на 157 місці, вже в першому колі Відкритого чемпіонату Франції взяла з Джинджер Нільсен верх над шостою посіяної парою і в підсумку дійшла до чвертьфіналу, де шлях їй перегородила найкраща пара світу - Наталя Звєрєва та Джіджі Фернандес. На наступний рік вона з Андреа Темешвар завоювала в Маріа-Ланковіц (Австрія) свій перший титул WTA в парному розряді, а в одиночному після виходу в півфінал турніру I категорії в Хілтон-Хед-Айленді увійшла до числа 50 кращих тенісисток світу. 1996 рік був для неї ознаменований участю в Олімпійському тенісному турнірі в Атланті, де вона в одиночному розряді вибула з боротьби в другому колі (програвши майбутньої віце-чемпіонці Аранча Санчес-Вікаріо), а в парах - у першому.

1997 рік у парному розряді почався для Фаріни вдало: вона вийшла у фінал турніру в ГолдкКосте, потім до третього кола Відкритого чемпіонату Австралії і вже в лютому повернула собі місце в сотні найсильніших. У липні вона виграла свій другий турнір WTA в парах. В одиночному розряді її кращим результатом був також вихід у третє коло турніру Великого шолома, але в 1998 році вона здійснила ривок, вийшовши за сезон у фінал відразу чотирьох турнірів WTA третьої і четвертої категорій. Вона знову перемогла за рік двох суперниць з першої десятки, Аманду Кетцер і Наталі Тозья, а сама до листопада вперше увійшла до двадцятки найсильніших. У парах вона виграла вже третій свій турнір WTA, цього разу в Празі, і дійшла до чвертьфіналу відразу на двох турнірах Великого шолома: спочатку у Франції, а потім на Уїмблдоні.