Крістофер Роланд Уоддл: биография

На відміну від Бейлі і Девенпорта Уоддл відразу ж став основним футболістом збірної Англії - в 1985 році Кріс зіграв у всіх решти 10 матчах збірної. Свій перший м'яч за збірну Уоддл забив 16 жовтня місяця 1985 року «Уемблі» у ворота збірної Туреччини в рамках відбіркового турніру чемпіонату світу 1986 року. Уоддл відкрив рахунок на 15-й хвилині, потім тричі відзначився Гарі Лінекер, ще один м'яч провів капітан команди Брайан Робсон (5-0). Всього в тому відбірковому циклі Уоддл зіграв в 5 з 8 матчів збірної Англії (цикл почався ще до того, як Кріс дебютував у збірній).

26 березня 1986 в Тбілісі Уоддл приніс англійцям перемогу в гостьовому товариському матчі з командою СРСР під керівництвом Едуарда Малофєєва. Гол у ворота Кріса Ріната Дасаєва на 67-й хвилині виявився єдиним у тому матчі. Це був єдиний гол Уоддла за збірну, забитий за межами Сполученого Королівства.

Боббі Робсон включив Уоддла з складу збірної на чемпіонаті світу 1986 року в Мексиці. У першому матчі з командою Португалії Уоддл вийшов у стартовому складі і провів на полі 80 хвилин, після чого був замінений на Пітера Бірдслі. Англійці поступилися 0-1. У другому матчі з марокканцями (0-0) Уоддл зіграв усі 90 хвилин. У третьому матчі групового етапу зі збірною Польщі Уоддл вийшов на заміну на 76-й хвилині замість Пітера Бірдслі (англійці виграли 3-0 завдяки хет-трику Лінекера). У 1 / 8 фіналу з парагвайцями Уоддл залишився в запасі (англійці перемогли 3-0). У знаменитому чвертьфіналі з командою Аргентини Уоддл спостерігав за двома голами Дієго Марадони у ворота англійців (на 50-й і 54-й хвилинах) з лавки запасних. Як згадував Уоддл, «ми з Джоном Барнсом сиділи на лавці розкривши роти, коли Марадона, підхопивши м'яч на своїй половині поля, пройшов половину нашої команди і забив гол. Його гол я не забуду ніколи. Рей Уілкінс тоді сказав: "Ви більше ніколи не побачите такої краси". Одночасно хотілося аплодувати і плакати ». Кріс з'явився на полі на 63-й хвилині замість Пітера Ріда, але за час, що залишився британці зуміли лише скоротити розрив у рахунку зусиллями Гарі Лінекера на 80-й хвилині.

Після чемпіонату світу 1986 року Уоддл продовжував залишатися основним гравцем збірної. У жовтні 1986 року і в квітні 1987 року Уоддл двічі відзначився в домашньому і гостьовому матчі з Північною Ірландією в рамках відбіркового турніру чемпіонату Європи 1988 року (у Лондоні англійці виграли 3-0, а в Белфасті обіграли господарів з рахунком 2-0). Всього у відбірковому циклі Уоддл виходив на поле в 4 з 6 матчів Англії.

Боббі Робсон включив Уоддла в заявку на чемпіонат Європи 1988 року у ФРН під 12-м номером. Англія вважалася одним з фаворитів чемпіонату, дуже впевнено пройшовши відбірковий цикл (5 перемог і 1 нічия в 6 матчах при різниці м'ячів 19-1). У першому матчі англійців на чемпіонаті півзахисник «Тоттенхема» провів на полі всі 90 хвилин у грі з командою Ірландії, але англійці поступилися 0-1 - на 6-й хвилині ударом головою відзначився ірландець Рей Хафтон. У другому таймі кілька відмінних можливостей упустив Гарі Лінекер, у ірландців у поперечину потрапив Ронні Уїла. У другій грі в групі, де зустрічалися невдахи першого туру англійці і голландці (останні поступилися в стартовому матчі 0-1 команді СРСР), Кріс залишився на лавці запасних. На початку першого тайму після помилки Рональда Кумана в штангу потрапив Лінекер, потім зі штрафного у ту ж штангу влучив Гленн Ходдл. У самому кінці першого тайму рахунок після пасу Рууда Гулліта відкрив форвард «помаранчевих» Марко ван Бастен. На початку другого тайму капітан англійців Брайан Робсон з передачі Лінекера відквитав гол ван Бастена. Уоддл з'явився на полі на 69-й хвилині замість Тревора Стівена за рахунку 1-1, але на 71-й і 75-й хвилинах ван Бастен забив ще двічі, принісши перемогу Нідерландам. Після двох турів англійці позбулися всіх шансів на вихід з групи, і в останньому матчі поступилися збірній СРСР 1-3. Уоддл на поле в тому матчі не з'являвся.