Крістофер Роланд Уоддл: биография

Незважаючи на провальний виступ збірної на Євро-1988, Боббі Робсон залишився біля керма команди. Залишився в ній і Кріс Уоддл. У відбірковому турнірі чемпіонату світу 1990 року Уоддл провів всі 6 матчів і забив 1 м'яч у домашньому матчі з командою Албанії (5-0). У тому матчі свій перший гол за збірну забив знаменитий Пол Гаскойн. У 6 відбіркових матчах англійці здобули три перемоги і три гри звели внічию, забивши 10 і не пропустивши жодного м'яча (ставши єдиними з усіх європейських і південноамериканських збірних, не пропустивши у відбірковому турнірі). Проте в групі англійців випередили шведи, що виграли 4 матчі при 2 нічиїх. Англійці все ж потрапити на Чемпіонат світу завдяки 9 набраними очками, а єдиною командою, що зайняла в європейській отброчной групі друге місце і не потрапила до фінального турніру, стала збірна Данії (8 очок).

27 травня 1989 на Кубку Роуза, що проходив у Шотландії, Уоддл головою в падінні забив гол у ворота господарів поля, який став переможним (2-0 на користь Англії). Завдяки цій перемозі англійці стали переможцями останнього в історії Кубка Роуза, що проводилося в 1985-1989 роках. Цей м'яч став 6-м і останнім голом Кріса Уоддла за збірну Англії.

На чемпіонаті світу 1990 року в Італії Уоддл, у той час виступав вже за марсельський «Олімпік», був заявлений під 8-м номером. Як і на Євро-1988 перший матч у групі англійці проводили зі збірної Ірландії. Гарі Лінекер відкрив рахунок в Кальярі вже на 8-й хвилині, але в другому таймі ірландець Кевін Шіді потужним ударом з лінії штрафної його зрівняв (1-1). Уоддл вийшов на поле в стартовому складі і відіграв всі 90 хвилин. Другий матч у групі F збірна Англії грала в Кальярі з командою Нідерландів. Ні англійці не змогли пробити Ханса ван Брекелен, ні голландці не змогли засмутити 40-річного Пітера Шилтона, в 120-й раз захищав ворота національної збірної, - 0-0 (гол Лінекера у другому таймі був скасований через те, що він підіграв собі рукою, а гол Стюарта Пірса прямим ударом з вільного був не зарахований, оскільки м'яч нікого не торкнувся по дорозі у ворота). Уоддл знову вийшов на поле в стартовому складі, а на 58-й хвилині був замінений на Стіва Булла. Після другого туру в групі F у всіх 4 команд були абсолютно рівні показники - по 2 нічиї, по 1 забитому і 1 пропущеного м'яча. У заключному матчі групового етапу англійцям мав зустрітися зі збірною Єгипту. До цього моменту в активі збірної Англії за останні 8 матчів в групах на чемпіонатах світу та Європи (1986, 1988 і 1990) була лише 1 перемога при 3 нічиїх і 4 поразки. Понад годину в матчі в Кальярі зберігалося нульове рівновагу, поки захисник англійців Марк Райт після навісу зі штрафного Пола Гаскойна головою не вивів британців вперед. Це був перший і єдиний гол Райта за збірну. Матч так і завершився з рахунком 1-0 на користь європейців, що принесло англійцям перше місце в групі, так як в паралельному матчі голландці та ірландці розійшлися миром (1-1). Уоддл провів на полі майже всю гру, лише під саму завісу він був замінений на Девіда Платта. Таким чином, якщо на Євро-1988, граючи в групі з Нідерландами та Ірландією, англійці опинилися на останньому місці, то цього разу зуміли виграти групу. При цьому треба відзначити, що замість єгиптян тоді їм також протистояла сильна збірна СРСР.

У 1 / 8 фіналу в Болоньї англійці зустрілися зі збірною Бельгії на чолі з Енцо Шифо, Франки ван дер Ельст і Мішель Прюдомм у воротах. За 90 хвилин основного часу рахунок відкритий так і не був, хоча форвард бельгійців Ян Кулеманс потрапив у поперечину, а гол Джона Барнса був не зарахований через офсайд. Додаткові 30 хвилин також йшли до нульового підсумку, коли на 119-й хвилині Девід Платт, який вийшов на поле в середині другого тайму, після подачі Пола Гаскойна забив з розвороту свій перший м'яч за збірну, що став для англійців переможним. У бельгійців вже просто не залишалося часу що-небудь змінити. Уоддл вийшов у стартовому складі і відіграв всі 120 хвилин.