Марсел ван Бастен (info): біографія

Марсел ван Бастен (info) біографія, фото, розповіді - більш відомий як Марко ван Бастен

більш відомий як Марко ван Бастен

Ранні роки

Марко ван Бастен народився 31 жовтня 1964 року в місті Утрехт. Батько Марко, Йоп ван Бастен, був відомим у 50-і роки футболістом, виступав за клуби ДЗГ та ХВК, а мати, Лені ван дер Борг, у минулому була гімнасткою. Марко став другою дитиною в сім'ї, старший брат Стенлі на шість років старший Марко. У віці семи років Марко почав займатися футболом у місцевій команді ЕДО, а рівно через рік він перейшов в юнацьку команду клубу УВВ, який також базувався в Утрехті. Провівши десять років у УВВ, Марко в 1971 році перейшов в інший Утрехтський клуб УСВ.

У 13 років Марко був помічений тренером юнацької команди роттердамського «Фейєноорда» Лео Бенхаккер, який запропонував батькові Марко, щоб його син перейшов у стан «Фейєноорда». Але батько Ван Бастена відкинув цю пропозицію, пославшись на те, що його син ще надто молодий і йому рано переїжджати в інше місто. Коли Марко було 14 років, лікар заборонив йому грати у футбол, сказавши йому: «Що якщо ти не хочеш до двадцяти років опинитися в інвалідному візку, ти повинен кинути футбол. Якщо ти все ж не можеш жити без футболу, грай не частіше одного разу на тиждень. Про те, щоб стати професійним гравцем, забудь ». Але батько Марко сказав своєму синові, щоб він забув цю розмову з лікарем.

Початок кар'єри

У 1981 році Ван Бастен перейшов в амстердамський «Аякс». Дебют Марко в основному складі «Аякса» відбувся 3 квітня 1982 року. У той день на амстердамському стадіоні «Де Мер» у матчі проти клубу НЕК, Ван Бастен вийшов на заміну на 46-ій хвилині замість легендарного 35-річного нападаючого Йохана Кройфа. Сімнадцятирічний Марко відразу ж відзначився одним забитим м'ячем, матч ж завершився крупною перемогою «Аякса» з рахунком 5:0. Цей матч став єдиним для Ван Бастена в основному складі «Аякса» у чемпіонаті Нідерландів сезону 1981/1982. Першим тренером Марко на професійному рівні став німець Курт Ліндер, але 30 червня 1982 Ліндер покинув пост головного тренера «Аякса», змінником Ліндера став нідерландський тренер Пекло де Мос, який до цього працював тренером юнацької команди «Аякса».

У своєму другому сезоні за «Аякс» Марко забив 9 м'ячів у 20 матчах чемпіонату Нідерландів сезону 1982/1983, за підсумками якого «Аякс» став чемпіоном країни, а також завоював кубок Нідерландів. Влітку 1983 року Марко у складі молодіжний збірної Нідерландів відправився чемпіонат світу, який проходив у Мексиці. Дебют Ван Бастена на турнірі відбувся 4 червня 1986 року в матчі проти молодіжної збірної Бразилії, який завершився внічию 1:1. У другому матчі на турнірі, який відбувся 6 червня, нідерландці зустрілися з молодіжної збірної СРСР. У тому матчі саме забитий м'яч Марко ван Бастена на 49-ій хвилині матчу приніс його збірній перемогу з рахунком 3:2. Зігравши в третьому матчі внічию зі збірною Нігерії з рахунком 0:0, нідерландці вийшли до чвертьфіналу турніру, де 12 червня мав зустрітися зі збірною Аргентини. Рахунок в матчі досить швидко відкрили нідерландці, вже на 4-ій хвилині Ван Бастен вразив ворота аргентинського голкіпера Луїса Іслас, і в другому таймі аргентинці зусиллям Хорхе Бореллі відіграли один м'яч, а на 90-ій хвилині нападник Хуліо Сесар гаонів приніс своїй команді перемогу з рахунком 2:1 і путівку в півфінал турніру.