Крістофер Роланд Уоддл: биография

У «втішний» грі за 3-е місце англійці в Барі зустрілися з господарями турніру. Цікаво, що італійці поступилися в півфіналі аргентинцям за тим же сценарієм, що й англійці німцям. Основний час закінчився з рахунком 1-1, в додатковий голів не було, а в серії пенальті били першими італійці спочатку забили тричі поспіль, а потім двічі промахнулися, аргентинці ж усі свої 4 удари реалізували. У матчі за 3-е місце рахунок був відкритий на 70-й хвилині, коли після грубої помилки Шилтона відзначився Роберто Баджо. Англійці відповіли через 10 хвилин - Тоні Доріго навісив з лівого флангу, а Платт невідпорно пробив головою в саму дев'ятку. Але через 5 хвилин італійці знову вийшли вперед - Пол Паркер збив на вході в штрафну Сальваторе Скіллачі, і сам постраждалий реалізував 11-метровий, забивши свій 6-й м'яч на турнірі і ставши його кращим бомбардиром. За решту хвилини англійці відігратися вже не змогли. Уоддл з'явився на полі лише на 73-й хвилині. Цей матч став 125-м і останнім в збірній для Пітера Шилтона. Залишили команду після 8 років на чолі і тренер Боббі Робсон. 4-е місце - кращий в історії досягнення англійців на чемпіонатах світу, якщо не вважати їх перемоги в 1966 році.

Після чемпіонату світу збірну очолив Грем Тейлор. Восени 1990 року Уоддл двічі зіграв за збірну на "Уемблі" - в товариському матчі з Угорщиною він з'явився на полі на 74-й хвилині (перемога Англії 1-0), а у відбірковому матчі чемпіонату Європи 1992 року з поляками Кріс вийшов на заміну на 57-й хвилині (перемога 2-0). Це була 61-я гра Уоддла за збірну. Розчарування після чемпіонату світу була велика і Кріс вирішив сосредочіться на грі за «Олімпік».

Свій 62-й і останній матч за національну команду Уоддл зіграв через рік 16 жовтня 1991 року. На «Уемблі» в рамках відбору до Євро-1992 англійці зустрічалися з командою Туреччини, у ворота якої рівно 6 років тому Кріс забив свій перший м'яч за збірну. На цей раз Уоддлу відзначитися не вдалося, хоча він і провів на полі всі 90 хвилин, англійці ж перемогли 1-0. Цей матч став прощальним не тільки для 30-річного Уоддла, але і для багаторічного капітана збірної Брайана Робсона (90 ігор і 26 голів).

У 62 матчах за участю Уоддла англійці здобули 29 перемог, 22 рази зіграли внічию та 11 разів програли. 59 разів з 62 командою керував Боббі Робсон і тричі Грем Тейлор. 48 разів Кріс виходив у стартовому складі і 14 разів на заміну. Самого Уоддла міняли 20 разів. Найчастіше партнерами Уоддла по команді були Гарі Лінекер (52 рази) і Пітер Шилтон (50).

Кар'єра Уоддла у збірній тривала 6 років і 202 дні.

В 6 матчах, коли Уоддл забивав, англійці здобули 6 перемог із загальним рахунком 18-0. 2 з 6 м'ячів Уоддла були переможними.