Джиммі Уайт біографія, фото, розповіді - видатний англійський професійний гравець у снукер
-

видатний англійський професійний гравець у снукер

Юні роки

Народився Джиммі Уайт у Лондоні, вчився в коледжі імені Ернеста Бевін. Він почав захоплюватися снукеру у віці восьми років. Тоді разом зі своїм другом Тоні Мео Джиммі часто збігав із занять в школі і приходив грати в місцевому клубі Тедді Зенікеллі. Так як в коледжі особливими знаннями він не відзначався, директор дозволив йому на час йти на тренування. Незабаром талант юних хлопчаків помітив лондонський таксист. Він став спонсорувати їх і возив по всій країні, щоб вони розкрили свій потенціал на аматорських змаганнях. День за днем ??Уайт поліпшував свою гру і перемагав на різних дрібних турнірах. Так було до тих пір, поки його не запросили на чемпіонат Англії серед юніорів. До того часу (а це був 77-й рік) він вже досить добре опанував техніку і тактичною майстерністю, і тому ні для кого не було сенсацією, що п'ятнадцятирічний лівша виграв першість. Цим Джиммі не обмежився, і наступним кроком на його шляху до професійного снукеру став грандіозний успіх на національному любительському чемпіонаті. Він не тільки переміг, але й став одним з наймолодших чемпіонів цього турніру.

Цією перемогою Джиммі фактично відкрив собі шлях на міжнародну арену. Вже на наступний рік він отримав запрошення на аматорський чемпіонат світу. Там Уайт викликав справжній фурор: він не залишив суперникам жодного шансу і виграв чемпіонат, встановивши абсолютний рекорд за віковими показниками переможця - йому було всього 18 років. Майже відразу ж після успіху на чемпіонаті Джиммі отримав ліцензію на виступи в професійних турнірах.

Кар'єра

Рання кар'єра (1980-1985 рр.).

На початку вісімдесятих мейн-тур налічував загалом 27 спортсменів. Нові, сильні гравці снукеру в той час були дуже необхідні. Таким гравцем і став молодий англієць. Разом з Тоні Мео він буквально увірвався в мейн-тур. До дебютного ж сезон Джиммі потрапив на чемпіонат світу. Там він у важкій боротьбі поступився майбутньому переможцю Стіву Девісу, 8:10, але треба зауважити, це був перший професійний турнір Уайта.

А ось другий сезон англієць почав з чергової сенсації: він виграв Scottish Masters і став наймолодшим гравцем, якому підкорився професійний турнір. І хоча Джиммі провалив наступне ж змагання, він швидко виправив ситуацію, перемігши Девіса 11:9 на четвертому для нього змаганні - Northern Ireland Classic. А на чемпіонаті Британії його лише в півфіналі зупинив все той же Стів. До світової першості Джиммі підійшов у відмінній формі. Він без проблем пройшов канадця Кліффа Торбурна 10:4, південноамериканця Перрі Менса, 13:6, і знову канадця Кірка Стівенса, 13:9. За вихід у фінал він боровся з більш досвідченим Алексом Хіггінсом, і той поєдинок став одним з найдраматичніших в історії Крусибль. Ні Уайт, ні Хіггінс до останнього моменту не хотіли поступатися один одному, але у вирішальній партії Алекс краще скористався своїми шансами і буквально «дотиснув» юного Джиммі.

Результати Уайта трохи погіршилися в сезоні 1982/83. Він двічі з'являвся у фіналах, і двічі його обігравав Рей Ріардон. Більше Джиммі нічого не зміг показати, та на додачу він програв у першому раунді ЧС Тоні Мео. Ще більше він ускладнив своє становище після того, як на ранніх стадіях повибивал з перших трьох змагань наступного сезону. Все стало на свої місця лише після блискучої перемоги англійця на Мастерс 1984 року. Там він всім і вся показав свій талант забивати кулі з великою силою і з сильними гвинтами.