Джовані Росо біографія, фото, розповіді - хорватський футболіст, півзахисник
-

хорватський футболіст, півзахисник

Росо народився в Спліті, його батьки емігранти з Італії. Перед тим, як він почав професійну кар'єру, він грав у молодіжній команді сплітського «Хайдука». У хорватській першій лізі грав за «Задар» і столичний клуб «Загреб». У «Загребі» провів 3 сезони, потім виїхав до Ізраїлю.

Першим його клубом в Ізраїлі був «Хапоель» з міста Беер-Шева. На запрошення тренера Елі Гутмана він прийшов в клуб і скоро привів команду до її першої перемоги в національному Кубку. Потім півзахисник разом з тренером перейшов до «Хапоель» (Хайфа), у складі якого виграв чемпіонат сезону 1998/99. Рік він грав в єрусалимському «Бейтарі», рік цей, втім, видався не надто вдалий.

У 2001 році перейшов до «Маккабі» (Хайфа). Він був названий гравцем року в сезоні 2001/02 і допоміг клубу відстояти чемпіонський титул. Також «Маккабі» стала першою ізраїльською командою, що пройшла кваліфікацію Ліги чемпіонів. Саме Росо забив два голи у ключовому кваліфікаційному матчі з австрійською командою «Штурм». «Маккабі» зайняв потім третє місце в групі на першому груповому етапі, вів якийсь час у грі з «Манчестер Юнайтед» на «Олд Траффорд», обіграв 3:0 грецький «Олімпіакос» і розгромив з рахунком 3:0 той же «Манчестер Юнайтед »у матчі-реванші на Кіпрі. Втім, в останньому матчі у англійців грав далеко не перший склад.

З липня 2005 року був гравцем «Маккабі» з Тель-Авіва. Влітку 2007 року повернувся до Хайфи грати за місцевий «Маккабі». У 2008-2009 роках грав за «Хайдук».

У збірній Хорватії дебютував 20 листопада 2002 року в матчі з Румунією, вийшов на 76 хвилині, замінивши Жасмину Агіча. Усього у збірній Хорватії грав у період з 2002 по 2004 рік, провівши за цей час 19 ігор і забивши 1 гол. Грав на чемпіонаті Європи в Португалії, де провів всі три гри.

Одружений. Разом з дружиною виховує сина.

• Гравець року в Ізраїлі: 1998/99, 2001/02
  • Чемпіон Ізраїлю: 1998/99, 2000/01, 2001/02, 2003/04, 2004/05