Сергій Іванович Овчинніков: биография

Протягом року Овчинников виходив на поле у ??8 матчах збірної, пропустивши 12 м'ячів.

15 листопада в перерві першого стикового матчу відбірного турніру чемпіонату Європи 2004 року між збірними Росії та Уельсу Овчинникову не сподобалося, що гравець збірної Уельсу Марк Ділейні завдав удару по його воротах вже після свистка судді на перерву (Сергій Іванович взагалі не любив діставати м'ячі із сітки воріт, навіть незасчітанние), і голкіпер, насилу парирувавши удар, побіг висловлювати все, що думав про цей вчинок, в обличчя футболістові. Суддя матчу Люсіль Батішта відразу ж дістав з кишені жовту картку, яка була для воротаря збірної другий у цьому відбірковому циклі, і в матчі-відповіді Сергій вже не брав участі.

«Локомотив», незважаючи на невдачу в чемпіонаті Росії, вдало виступив у Лізі чемпіонів і вийшов у 1 / 8 фіналу, у чому була велика заслуга Овчинникова. Суперником залізничників став «Монако». У першому матчі в Москві «Локомотив» здобув перемогу - 2:1, а в матчі-, 10 березня 2004 року, португальський арбітр Люсіль Батішта прийняв три спірних рішення: призначив пенальті у ворота залізничників (який був відбитий Сергієм), вилучив Дмитра Лоськова і зарахував гол Емануеля Адебайора. «Локомотив» поступився 0:1 і покинув Лігу чемпіонів.

3 квітня 2004 Сергій Овчинников відстояв «на нуль» 100-й матч у своїй кар'єрі, ювілей припав на матч 4-го туру чемпіонату Росії проти « Рубіна ».

2 червня головний тренер збірної Росії Георгій Ярцев оголосив імена футболістів, обраних для участі в чемпіонаті Європи. Овчинников значився у списку під першим номером.

Матч зі збірною Іспанії 12 червня став дебютом для 33-річного воротаря в турнірах подібного рівня. У тій грі Сергій пропустив один м'яч, а збірна з мінімальним рахунком поступилася.

16 червня в матчі з господарями турніру - португальцями на останній хвилині першого тайму суддя Тер'є Хауге порахував, що Овчинников, вийшовши за межі штрафної, щоб відібрати м'яч у Паулета, торкнувся м'яча рукою і видалив голкіпера. Це рішення оскаржували навіть португальські гравці, але Хауге сказав, що вже виніс вердикт і не може його змінити. Після матчу сам арбітр і голова суддівського комітету УЄФА Фолькер Рот заявили, що рішення було правильним. Матч був програний з рахунком 2-0, і Росія позбулася навіть теоретичних шансів на вихід з групи.

Наприкінці року Сергій Іванович став дворазовим чемпіоном Росії у складі «Локомотива».

Тим часом, кар'єра в збірній пішла на спад. Після Євро-2004 головний тренер Георгій Ярцев затіяв омолодження складу, і Сергій перестав з'являтися в основі.

16 квітня 2005 Овчинников встановив всеросійський рекорд за кількістю «сухих» матчів - 113. У тому сезоні довгий час лідирував «Локомотив» на фініші поступився перше і друге місце московським ЦСКА і «Спартаку». В кінці року голкіпер вирішив не продовжувати закінчується контракт з залізничниками і покинув клуб на правах вільного агента. Останній матч за червоно-зелених Сергій Овчинніков провів 24 листопада 2005 року в Кубку УЄФА проти данського «Брондбю» (4:2).

Останній раз за збірну Росії вже під керівництвом Юрія Сьоміна Сергій зіграв 8 червня 2005 року в Менхенгладбаха у товариській зустрічі проти збірної Німеччини. Незважаючи на два пропущені голи, росіяни змогли завершити матч внічию - 2:2.