Драган Джаїч біографія, фото, розповіді - колишній югославський футболіст, лівий вінгер

колишній югославський футболіст, лівий вінгер

Кар'єра

Клубна

Драган Джаїч потрапив до основного складу «Црвени Зірки» всього через півроку після його дебюту за молодіжний склад клубу. Дебют Джаїч за основний склад відбувся 6 травня 1963 року, коли тренер «Зірки» Александар Обрадовіч випустив його на матч проти клубу «Будучность» з Тітограда, причому на той момент Джаїч було всього 16 повних років. Той матч став єдиним для Джаїч в тому сезоні, але вже з наступного сезону, в якому «Зірка» стала чемпіоном Югославії, він став постійним гравцем основи. У 1964 році 18-річного Джаїч взяли до складу збірної Югославії на літні Олімпійські ігри 1964 року в Токіо. З 6 серпня 1966 Джаїч був капітаном команди. Незабаром Джаїч став лідером нового покоління гравців «Црвени Зірки», які в період з 1968 по 1970 рік виграли три чемпіонські титули поспіль. У 1968 році завдяки успішним виступам за клуб тренер Райко Мітіч включив Драгана до складу збірної на чемпіонат Європи 1968 року, збірна Югославії зайняла на тому чемпіонаті друге місце, а сам Драган завдяки двом голам став кращим бомбардиром турніру. В кінці 1968 року Джаїч зайняв третє місце в суперечці за Золотий м'яч, поступившись лише двом представникам «Манчестер Юнайтед» Джорджу Бест і Боббі Чарльтона. У 1969 році Джаїч був названий спортсменом року в Югославії, а також знову був номінований на Золотий м'яч. У сезоні 1970/71 Джаїч разом з «Црвеною Зіркою» дістався до півфіналу кубка європейських чемпіонів, де поступився грецькому «Панатінаїкос» лише за сумою двох матчів. У період з 1971 по 1975 рік, крім 1974 Джаїч постійно номінувався на Золотий м'яч.

У 1975 році Драган Джаїч приймає рішення покинути свій рідний клуб і перебирається до французького клубу «Бастія». Перший сезон у Франції вийшов для Джаїч не найуспішнішим, «Бастія» посіла лише восьме місце в чемпіонаті, а сам Джаїч зіграв лише 21 матч, в яких забив 10 голів. Але другий сезон Джаїч у Франції вийшов куди більш вдалим, «Бастія» посіла третє місце в чемпіонаті, а Джаїч зіграв 35 матчів, в яких забив 21 гол, що дозволило розміститися йому на шостому рядку серед кращих бомбардирів того чемпіонату.

Після Франції в середині 1978 Джаїч повернувся в рідну «Црвену Звезду» щоб відіграти ще один сезон. Свій останній матч за «червоно-білих» Джаїч зіграв 28 травня 1978 проти «Вележ» з Мостара. Всього за «Црвену Звезду» Джаїч провів 14 сезонів, за які зіграв 590 матчів (з них 330 в чемпіонаті Югославії і 32 у єврокубках) і забив 287 голів (з них 113 в чемпіонаті Югославії та 9 у єврокубках), виграв 5 чемпіонатів Югославії та 4 Кубка Югославії, зробивши при цьому 3 «золотих дубля». Показник у 330 матчів у чемпіонаті, є рекордним для «Црвени Зірки» в історії. Також Джаїч є третьою зіркою «Црвени Зірки», ця нагорода вручається лише найкращим гравцям в історії клубу.

Після закінчення кар'єри гравця в 1979 році Драган Джаїч став технічним директором «Црвени Зірки». Саме при ньому «Зірка» домоглася свого головного успіху в історії - перемоги в кубку європейських чемпіонів і Міжконтинентального кубка 1991 року. У період з 1998 по 2004 рік Джаїч був президентом «Црвени Зірки», проте покинув цей пост через проблеми зі здоров'ям. У листопаді 2003 року футбольна асоціація Сербії і Чорногорії визнала Драгана Джаїч кращим футболістом Сербії і Чорногорії за період 1954-2003 років.

У збірній

У збірній Югославії Драган Джаїч дебютував 17 червня 1964 в товариському матчі зі збірною Румунії, завершився з рахунком 1:2. У складі збірної Джаїч взяв участь у двох чемпіонатах Європи 1968 і 1976 років, чемпіонаті світу 1974 року і Олімпіаді 1964 року. Своє останнє виступ за збірну Джаїч провів у товариському матчі зі збірною Аргентини 16 вересня 1979, той матч завершився перемогою югославів з рахунком 4:2. Всього ж за збірну Джаїч зіграв 85 офіційних матчів в яких забив 23 голи. Є рекордсменом збірної СФРЮ за кількістю проведених матчів.

Разом: 85 матчів / 23 голи, 33 перемоги, 22 нічиїх, 30 поразок.

Досягнення

Командні

• Срібний призер чемпіонату Європи: 1968
  • Бронзовий призер чемпіонату Франції: 1977

Приватні

• Третя зірка «Црвени Зірки»
  • Кращий футболіст Сербії і Чорногорії за період 1954-2003 років (ювілейний приз до 50-ти річчю UEFA)