Феліжберту Себастьян де Грака Амарал: біографія

Феліжберту Себастьян де Грака Амарал біографія, фото, розповіді - футболіст збірної Анголи

футболіст збірної Анголи

Клубна кар'єра

Професійну кар'єру розпочав у одному з кращих клубів ангольського чемпіонату "Петру Атлетіку". У команді провів два сезони, в яких клуб ставав чемпіоном країни.

У 2002 році отримав запрошення від найсильнішого африканського клубу «Аль-Ахлі» з Каїра. У складі клубу кілька разів ставав чемпіоном Єгипту, а також вигравав Лігу чемпіонів КАФ. Два рази брав участь у розіграшах клубного чемпіонат світу з футболу - в 2005 і 2008 роках. Обидва рази клуб посідав шосте місце.

У серпні 2010 року на правах вільного агента перейшов в бельгійський «Льєрс», який зайняв 1-е місце у Другому дивізіоні Бельгії сезону 2009/10. Дебютував у чемпіонаті 22 вересня в матчі проти «Андерлехта». Матч закінчився внічию 1:1.

Кар'єра в збірній

За збірну країни виступає з 1999 року.

У 2001 році грав у фінальному турнірі чемпіонату світу з футболу серед молодіжних команд, що проходив в Аргентині. Збірна Анголи посіла перше місце в групі, а в чвертьфіналі поступилися нидерландцам з рахунком 0:2. Жілберту грав у всіх чотирьох матчах своєї команди.

У 2006 році збірна завоювала право грати на фінальних стадіях Кубка африканських націй і чемпіонату світу. Жілберто був включений до складу команди, що бере участь у КАН, але в січні 2006 року, під час товариського матчу проти марокканців пошкодив Ахіллесова сухожилля. На відновлення у гравця пішло 18 місяців і на чемпіонат світу він не потрапив. У 2006 році він вважався одним з кращих ангольських плеймейкерів.

У 2008 році він все ж потрапив на Кубок африканських націй. На турнірі збірна досягла найбільшого успіху в своїй історії, вийшовши у чвертьфінал чемпіонату, поступившись майбутнім переможцям турніру з рахунком 1:2. Футболіст взяв участь у всіх чотирьох матчах збірної на чемпіонаті.

У 2010 році Жілберту у складі збірної брав участь у Кубку африканських націй, що проходив в Анголі. У першому матчі проти збірної Малі він був одним із кращих у своїй команді. Він повністю переграв свого опонента на лівому фланзі півзахисту. Також він зі штрафного віддав гольову передачу на Флавіо, який відкрив рахунок у матчі. Потім, в другому таймі Багайоко збив Жілберту у штрафному майданчику. Пенальті реалізував Жілберту, зробивши рахунок 3:0. Трохи пізніше вже Кейта сфолив на Жілберту і пенальті реалізував Манушу. За версією сайту goal.com, Жілберту увійшов до числа кращих гравців першого туру чемпіонату. У другому матчі, проти збірної Малаві футболіст отримав травму і був замінений на 35-ій хвилині. Втім, футболіст зміг відновитися до третього матчу проти збірної Алжиру і допоміг збірній своєї країни вдруге в історії вийти до чвертьфіналу КАН.