Михайло Штейнберг: біографія

Михайло Штейнберг біографія, фото, розповіді - радянський шахіст, майстер спорту СРСР
-

радянський шахіст, майстер спорту СРСР

Навчився грати рано, початковий курс шахових наук пройшов у Харківському Палаці піонерів, де викладав Олександр Мацкевич. На першості країни серед школярів до 18 років в 1966 році, він розділив 1-2 місця.

А через кілька місяців новий успіх, цього разу в змаганнях серед дорослих.
NВ півфіналі першості країни Михайло перевиконав майстерню норму (стати майстром в 14 років до цього ще нікому не вдавалося). Після цього йому дозволили виступити в кінці 1966 року за СРСР на першості Європи серед юніорів в Гронінгені (Голландія), де він зайняв перше місце (6 з 7), обігнавши найближчого переслідувача на два очки.

Ряду хороших результатів добився і в 1967 році.
nна відбірковому турнірі до юнацького першості світу розділив 2-3 місця. Срібну медаль завоював в чемпіонаті товариства «Спартак».
Nна тридцять п'ятому чемпіонаті СРСР розділив 8-17 місця (15 місце за додатковими показниками) серед 126 учасників. Екс-чемпіон світу Ботвинник назвав М. Штейнберга однією з головних надій радянських шахів.
NПоступів до університету на механіко-математичний факультет, він як і раніше був в числі найсильніших молодих майстрів.

Після закінчення університету зіграв лише в 3-х турнірах і тричі переміг. Не доживши до 25 років, Штейнберг пішов з життя, віднесений невиліковною хворобою.