Петро Чех біографія, фото, розповіді -
-

У 2005, 2007 і 2008 Чех був визнав кращим воротарем Ліги чемпіонів.

«Вікторія»

Чех починав як півзахисник за молодіжну команду , зрідка граючи у воротах. У віці 10 років, після перелому ноги, він вважав за краще позицію воротаря.

«Хмель»

Дебют Чеха на професійному рівні відбувся у віці 17 років за футбольний клуб «Хміль» у 1999 році .

«Спарта»

Трансфер на суму ? 700,000 дозволив клубу «Спарта» придбати воротаря, який поставив національний рекорд: 855 хвилин без пропущених голів.

« Ренн »

Після всього одного сезону у празькій« Спарті »Чех був куплений французьким клубом« Ренн »за 5 млн ? в липні 2002 року. Завдяки чудовій грі чеського воротаря, команда досягла півфіналу Кубка Франції і зайняла 9 місце у вищому дивізіоні в сезоні 2003/2004.

«Челсі»

У січні 2004 Петро Чех погодився на літній перехід в «Челсі» за 10,3 млн ?, підписавши п'ятирічний контракт.

Приїхавши в «Челсі», Чех не відразу став воротарем № 1, тому що в клубі вже був Карло Кудічіні, який вважався кращим воротарем англійської Прем'єр -ліги. Однак Карло Кудічіні зробив кілька помилок під час передсезонної підготовки, і Чеха поставили у ворота. У 2005 році побив рекорд Петера Шмейхеля, не пропустивши жодного гола впродовж 11 ігор і 35 хвилин (1025 хвилин). За це досягнення Чех отримав прізвисько «Містер Зеро» (англ.Mister Zero,Містер Нуль)

Після отримання важкої травми голови (втиснутий перелом черепа) , яку йому завдав гравець «Редінга» Стівен Хант, кар'єра голкіпера перебувала під загрозою. Однак Петро зумів оговтатися від пошкодження раніше покладеного терміну і продовжив демонструвати хорошу гру у воротах. Щоб уникнути отримання повторної травми голови воротар, аж до теперішнього часу, виходить на поле у ??спеціально виготовленому для нього захисному шоломі, завдяки якому отримав прізвисько «Танкіст».

У матчі проти клубу «Уїган Атлетік» (26 вересня 2009 року) на 51-й хвилині отримав червону картку, сфолив у штрафній на Уго Родальєга. Замість Флорана Малуда на поле вийшов Енріке Іларіу, але пенальті відбити не зміг. Матч закінчився перемогою «Вігана» з рахунком 3:1.

Вважається одним з найкращих воротарів сучасності.

У чемпіонаті Англії 2010/11 Чех зберігав свої ворота в недоторканості протягом 3 ігор 85 хвилин (355 хвилин). Пропустив він тільки в матчі з «Вест Хемом».

Чех провів 70 матчів за збірну Чехії та понад 180 матчів за лондонський «Челсі».