Франсеск: біографія

Франсеск біографія, фото, розповіді - іспанський футболіст, півзахисник лондонського «Арсеналу» і національної збірної Іспанії
-

У «Арсенал» прийшов у 2003 році, до цього виступав за другу і третю команди «Барселони». Після виходу з «Арсеналу» капітана команди, француза Патріка Вієйра в «Ювентус», став основним центральним півзахисником, а після конфлікту Вільяма Галласа з Арсеном Венгером в 2008 отримав капітанську пов'язку, ставши одним з наймолодших капітанів в історії клубу.

Фабрегас є одним з так званихмолодих-ветераніву сучасному футболі. У 23 роки він вже провів 200 матчів в англійській Прем'єр-лізі, є однією з її найяскравіших зірок. Сеск - майстер короткої і далекого пасу, що підтверджують його високі місця в суперечці за кращого асистента, як у Лізі Чемпіонів, так і в інших турнірах.

З 2006 року грає за збірну Іспанії, учасник чемпіонату світу 2006 року . Став наймолодшим футболістом, грав за збірну Іспанії на чемпіонатах світу - 19 років і 41 день (у грі з Україною 14 червня). Переможець чемпіонату світу з футболу 2010. 11 липня 2010 у фіналі чемпіонату світу на 116-й хвилині віддав гольовий пас на Андреса Іньєсту.

Фабрегас починав в «Барселоні». У період виступів за другий склад каталонців він взяв участь у молодіжному чемпіонаті Європи-2003, де іспанці фінішували другими, а сам Фабрегас отримав золоту бутсу, як кращий бомбардир, і золотий м'яч як найкращий гравець тієї першості.

У «Арсеналі» Франсеск відразу ж оновив кілька клубних рекордів: дебютував в основній команді він у віці 16 років 177 днів, ставши наймолодшим гравцем, що виходив у складі основної команди за всю історію. А незабаром він став і наймолодшим автором гола в історії канонірів, в матчі кубка Ліги з «Вулверхемптоном», виграний з рахунком 5-1, Сеск забив свій перший м'яч у футболці «Арсеналу».

У сезоні 2004 -2005 його стали залучати до ігор в чемпіонаті. А в сезоні 2005-2006 Фабрегас, після відходу Вієйра, Фабрегас став регулярно виходити на поле в основному складі, зігравши 48 матчів у сезоні 2005/06. Багато хто сумнівався в тому, що він зможе відразу заграти в топ-клубі англійської Прем'єр-ліги, але Сеск спростував своєю грою ці сумніви. Ще яскравіше Фабрегас виступив в Лізі Чемпіонів. Він провів відмінну гру проти мадридського «Реала» на «Сантьяго Бернабеу» в 1 / 8 фіналу (1-0 на користь «Арсеналу»), але найяскравіше виступив в обох чвертьфінальних матчах проти «Ювентуса» (2-0 в Лондоні, 0 -0 в Туріні); в Лондоні він забив перший гол «Арсеналу» і асистував Тьєррі Анрі у другому голевому моменті.

19 жовтня 2006 Фабрегас підписав новий контракт з клубом, який дозволить утримати гравця в клубі до його 27-річчя. 2 грудня 2006 Сеск був удостоєний премії Golden Boy, заснованої італійським виданням TuttoSport, і грунтується на голосуванні провідних журналістів Європи.

1 березня 2006 Фабрегас зіграв свій перший матч за національну збірну Іспанії, ставши наймолодшим гравцем, викликаним в основну команду за останні 80 років. У дебютному матчі Фабрегас віддав гольову передачу і іспанці виграли 3-2. 14 червня 2006 Фабрегас став наймолодшим в історії іспанського футболу гравцем, котрий прийняв участь в Чемпіонаті Світу. Коли він вийшов на заміну на 77 хвилині матчу з України, йому було 19 років і 41 днів.

На Євро-2008 Фабрегас, хоча і виходив в основному на заміну, став другим гравцем (після Іньєсти), який зіграв всі матчі на турнірі. Через травми Давида Вільї Фабрегас вийшов в основному складі збірної у фінальному матчі чемпіонату і зіграв важливу роль у перемозі над збірною Німеччини.