Роберт Артур Сегусо біографія, фото, розповіді - колишній професійний американський тенісист, майстер гри в парах
-

колишній професійний американський тенісист, майстер гри в парах

Спортивна кар'єра

Під час свого навчання в коледжі в Едвардсвілле (Іллінойс) у 1983 році Роберт Сегусо був обраний членом символічної аматорської збірної США в одиночному і парному розрядах. У тому ж році вони з Кеном Флек виграли національне студентське першість (NCAA) у другому дивізіоні. В кінці року Сегусо і Флек вже грали в ранзі професіоналів і в грудні вийшли у свій перший фінал турніру Гран-Прі в Тайбеї.

Наступний сезон Сегусо почав з виходу у фінал турніру рівня Challenger у Амарілья (Техас). У парі з Флек вони добилися набагато більш помітних успіхів, вигравши шість турнірів Гран-Прі та завоювавши право на участь у підсумковому турнірі року за версією World Championships Tennis (WCT), який вони також виграли на початку січня 1985 року, перемігши у фіналі дворазових ( до цього моменту) володарів трофея Гюнтхардта і Тароці.

Крім підсумкового турніру WCT, Сегусо і Флек виграють в 1985 році ще сім турнірів, включаючи Відкритий чемпіонат США, і вже до вересня Сегусо займає перший рядок у рейтингу тенісистів у парному розряді. У листопаді на турнірі Мастерс, підсумковому турнірі року за версією АТР, вони з Флек поступаються в півфіналі шведської парі Віландер-Нюстрем. Вони також проводять свої перші матчі за збірну в Кубку Девіса, поклавши початок серії з десяти перемог поспіль, і виграють зі збірною Командний кубок світу в Дюссельдорфі. В одиночному розряді Сегусо доходить до півфіналу турніру Гран-Прі в Страттон-Маунтін (Вермонт), де йому перепиняє шлях Джон Макінрой, і до четвертого кола на Уїмблдоні. Цей успіх дозволяє Сегусо увійти в сотню найсильніших в одиночному розряді.

Успішні виступи Сегусо і Флек тривають до березня 1986 року, а потім настає тривалий спад, в тому числі пов'язаний з травмами у Сегусо. При цьому він продовжує просуватися в рейтингу тенісистів-одиночників, вийшовши до півфіналу турніру в Queen 's Club у Лондоні (програв Джиммі Коннорс), потім перемігши Коннорса, на той момент третю ракетку світу, у першому колі Вімблдонського турніру, а потім Макінроя, восьму ракетку світу, на турнірі в Торонто. Наприкінці сезону він займає майже однакове місце в рейтингу в одиночному (28) і парному (16) розрядах.

У 1987 році Сегусо зробив спробу змінити партнера. Після недовгого співробітництва з Макинроєм він на Відкритому чемпіонаті Франції в останній момент склав пару зі шведом Андерсом Яррідом; вони домоглися перемоги, у фіналі перемігши французів Гі Форже і Янником Ноа, на той момент першу ракетку світу в парному розряді. Перед Уімблдоном Сегусо і Флек знову об'єднуються, і Сегусо виграє другий турнір Великого шолома підряд і третій у кар'єрі. У вересні Сегусо і Флек доходять до фіналу Відкритого чемпіонату США, де програють Ярріду і Стефану Едберг. Ці успіхи дозволили їм вдруге взяти участь у парному турнірі Мастерс; на цей раз вони вийшли у фінал, де поступилися Мілославом Мечіржу і Томашу Шміду з ЧССР. Сфокусувавшись на парних іграх, Сегусо при цьому знову став втрачати очки в рейтингу в одиночному розряді, де на початку року вже займав 22-й рядок. До вересня він вибув з числа ста кращих тенісистів-одиночників.

1988 рік став також вдалим для Сегусо і Флек. Вони вдруге поспіль виграли Уїмблдон, а потім у Сеулі стали першими після довгої перерви Олімпійськими чемпіонами. Вони другий рік поспіль потрапили в турнір Мастерс, але на цей раз не вийшли з групи. В одиночному розряді Сегусо також поправив своє положення, вийшовши до четвертого кола Відкритого чемпіонату Австралії, двічі дійшовши до півфіналу турнірів Гран-прі (в Мемфісі і Індіанаполісі) і додавши до свого послужного списку другу перемогу над Джиммі Коннорсом, тепер шостий ракеткою світу. На Олімпіаді він виступав і в одиночному розряді і дійшов до третього кола, де на його шляху став майбутній бронзовий призер Бред Джілберт.