Марат Сафін Мубіновіч: биография

Вперше з 2001 року Марат програв на турнірі серії Мастерс у Парижі - у чвертьфіналі в трьох сетах знову поступившись Томмі Хаасу - 6-7, 6-3, 3-6. Сезон закінчив на 26 місці в рейтингу ATP.

У грудні 2006 року відбулася фінальна зустріч Кубка Девіса, в якій зустрічалися команди Росії і Аргентини. Програвши в перший день Давиду Налбандяну - 4-6, 4-6, 4-6, Марат і Дмитро Турсунов у парі легко виграють матч у Налбандяна і Агустіна Кальері - 6-2, 6-3, 6-4.
n3 грудня Сафін взяв верх над Хосе Акасусо у вирішальному матчі з рахунком 6-3, 3-6, 6-3, 7-6 та приніс збірній Росії звання переможців у неофіційному чоловічому чемпіонаті світу з рахунком 3-2.
nНесмотря на відносно невдалий рік, перемога в Кубку Девіса за свою країну було успішним поверненням Сафіна у 2006 році. Крім того, в 2006 році на рахунку у Сафіна 7 перемог (при семи поразках) над представниками першої рейтингової десятки - Сафін переміг Багдатіса, Налбандяна, Роддіка, Блейка, Гауді і Давиденко (два рази). Більше перемог над представниками першої рейтингової десятки у 2006 році тільки у Федерера (19), Надаля (10) і Блейка (8). Рахунок перемог і поразок у Сафіна в цьому році 34-24 (19-12 на харді, 7-3 на килимі, 6-7 на грунтових кортах і 2-2 на траві).

2007

Марат Сафін брав участь у «розминок» турнірах в січні перед Australian Open. Так як в 2006 тенісист був змушений пропустити цей турнір через травму, то Australian Open 2007 став першим чемпіонатом для Сафіна з тих пір, як він завоював титул у 2005. Марат добрався до третього кола, де зустрівся з американцем Енді Роддіком і програв у напруженому матчі, який тривав 3 години - 6-7, 6-2, 4-6, 6-7.

Сезон-2007 Марат Сафін продовжив непогано - чвертьфіналом в Сан-Хосе (SAP Open), півфіналом в Лас Вегасі, де він поступився набирав хід Ллейтон Хьюїтт. У лютому Марат Сафін брав участь у Кубку Девіса у складі збірної Росії, яка виграла матч проти команди Чилі на території суперника - 3-2. Марат в трьох сетах виграв «поодинці» у Ніколаса Массу, але програв у трьох сетах пару і «поодинці» Фернандо Гонсалесу.

Проте потім у Марата почалася чорна смуга. Провалившись на супертурнірі в Індіан-Уеллсі та Кі-Біскейн (в обох турнірах програв у першій же грі відповідно французу Ніколя Маю і іспанцеві Фелісіано Лопеса), він потім пару тижнів не виступав через травму. Але у квітні на Кубку Девіса Марат показав просто фантастичний теніс, виграв вирішальний поєдинок за збірну у чвертьфінальному матчі проти Франції, у трьох сетах розгромив Поля-Анрі Матьє з рахунком 7-6, 6-3, 6-2.

Повернення? Ні ... Сафін безуспішно пробував форсувати підготовку до Roland Garros, так і не набрав навесні хорошу фізичну форму і тому, взявши участь у чотирьох грунтових турнірах за п'ять тижнів, Сафін виграв всього три матчі з семи, жодного разу не зумівши подолати бар'єр другого кола. І на Roland Garros Сафін оступився вже у другому колі - росіянин програв сербу Янко Тіпсаревичу в трьох сетах - 4-6, 4-6, 5-7, після чого дуже довго не міг знайти упевненість в собі.