Марек Сапара біографія, фото, розповіді - словацький футболіст, півзахисник турецького «Анкарагюджю» і збірної Словаччини
-

словацький футболіст, півзахисник турецького «Анкарагюджю» і збірної Словаччини

Клубна

Вихованець клубу «Кошице» з однойменного міста, у складі якого в сезоні 1999/2000 став чемпіоном Словаччини серед юнаків. Восени 2000 року грав за аматорський клуб «Красна-над-Горнадом» з однойменного району Кошиць, після чого повернувся в рідний клуб, в якому почав і професійну кар'єру. У своєму першому професійному сезоні зіграв 3 матчі, а в наступному вже 23, в яких забив 3 голи, після чого перейшов до клубу «Ружомберок» з однойменного міста. У складі нового клубу в сезоні 2003/04 зіграв 12 матчів, забив 1 гол і став, разом з командою, бронзовим призером чемпіонату Словаччини. У наступному сезоні зіграв уже в 27 матчах, в яких забив 2 голи. Сезон 2005/06 став для Марека дуже успішним, провів він його в ролі капітана команди, в 35 матчах забив 6 м'ячів, чим допоміг клубу зробити «золотий дубль»: завоювати в тому сезоні Кубок Словаччини і виграти чемпіонат країни. У наступному сезоні зіграв лише 5 матчів у чемпіонаті і 4 матчі у кваліфікаційних раундах Ліги чемпіонів проти шведського «Юргорден» з міста Стокгольм і московського ЦСКА. Всього провів за «Ружомберок» 79 матчів у чемпіонаті, у яких забив 9 м'ячів.

У серпні 2006 року, відразу після матчів у кваліфікаційних раундах Ліги чемпіонів, талановитий диспетчер переїхав до Норвегії, в тронхеймскій «Русенборг», з яким підписав контракт на 4,5 роки, сума трансферу склала 1.300.000 ?. За новий клуб дебютував 10 вересня в матчі проти клубу «Саннефьорд» з однойменної комуни, а перший гол забив 26 вересня в матчі проти клубу «Одд Гренландії» з міста Шієн. Всього в тому сезоні провів 8 матчів, забив 3 м'ячі і став, разом з командою, чемпіоном Норвегії і півфіналістом національного Кубка. Крім цього, в жовтні був визнаний кращим гравцем місяця Тіппелігі. У наступні 2 сезони провів 48 матчів, в яких забив 11 м'ячів. Крім цього, зіграв 10 матчів, забив 2 голи і віддав три гольові передачі партнерам у розіграші Ліги чемпіонів 2007/08.

На початку лютого 2010 року перейшов в турецький клуб «Анкарагюджю», з яким підписав контракт на 2 , 5 року, сума трансферу склала 2,2 млн євро. «Русенборг» продав Сапар, оскільки його контракт закінчувався в 2010 році. Дебютував за новий клубу 7 лютого 2010 року в матчі проти «Бурсаспора».

У збірній

Виступав за молодіжну збірну країни, всього провів у її складі 10 матчів.

У складі головної національної збірної Словаччини дебютував 8 жовтня 2005 року, вийшовши на 77 - й хвилині проходив у Братиславі відбіркового матчу до чемпіонату світу 2006 року проти збірної Естонії, в тій зустрічі його команда здобула перемогу з рахунком 1:0. Перший гол забив 15 листопада 2006 року на 53-й хвилині проходив у Жиліні товариського матчу зі збірною Болгарії, який завершився перемогою Словаччини з рахунком 3:1. Другий м'яч за збірну провів 13 жовтня 2007 року на 37-й хвилині проходив у Дубніце-над-Вагом відбіркового матчу до чемпіонату Європи 2008 року проти збірної Сан-Марино, в якому його команда розгромила суперника з рахунком 7:0.

1 квітня 2009, вийшовши на заміну Марек Гамшик на 86-й хвилині, взяв участь в що проходив у Празі відбірковому матчі до чемпіонату світу 2010 року проти збірної Чехії, в якому словаки досить несподівано виграли з рахунком 2:1.

Крім того, в 2009 році взяв участь у вересневих вирішальних матчах відбіркового турніру до чемпіонату світу 2010 року: 5 вересня вийшов на заміну Володимиру Вайсс на 74-й хвилині проходила в Братиславі матчу-відповіді проти збірної Чехії, яка завершилася внічию 2: 2 і 9 вересня в проходив у Белфасті матчі проти збірної Північної Ірландії, в цій грі Марек вийшов на 90-й хвилині, знову на заміну Володимиру Вайсс, а його команда, здобувши перемогу з рахунком 2:0, вперше в історії практично забезпечила собі путівку у фінальну частину чемпіонату світу.