-

іспанський футболіст і тренер клубу

Кар'єра

Гравець

Іньякі Саес починав кар'єру у клубах «Сан-Вісенте» і «Баракальдо». Основна і найбільш успішна частина кар'єри Саес пройшла в «легкої атлетики» з Більбао. Він виступав за неї протягом 14 сезонів, зіграв 263 матчі і забив 7 м'ячів. Двічі Іньякі ставав володарем Кубка Іспанії.

У 1968 році Саес провів 3 матчі за національну збірну Іспанії.

Тренер

Перші роки тренерської діяльності Саес нерозривно пов'язані з його рідним «Атлетіко». Іньякі тренував юніорів, пізніше дубль команди. Кілька разів він виконував обов'язки головного тренера клубу, тимчасово заміняв пішли тренерів. На клубному рівні Саес також тренував «Лас-Пальмас» і «Альбасете».

Найбільший упех прийшов до Саес під час тренерської діяльності в молодіжній збірній Іспанії. За 6 років вона виграв кілька великих турнірів, а після відходу з основної збірної Хосе Антоніо Камачо баск зайняв його місце. Іньякі готував іспанців до чемпіонату Європи 2004 року, але виступи на першості було невдалим - команда не змогла вийти з групи. Після цього Саес повернувся в «молодіжку», яку очолював ще 4 роки. У 2008 році він оголосив про свій відхід з поста тренера молодіжної збірної. Його місце зайняв Хуан Рамон Лопес Каро, з яким Іньякі деякий час працював у тандемі.