Сер Альфред Ернест Рамсей: биография

На ЧЄ-1968 англійці під керівництвом Рамсея посіли третє місце, поступившись у півфіналі югославам 0:1 після гола Джаїч на останніх хвилинах, а в матчі за 3 -е місце обігравши СРСР з рахунком 2:0. Потім у грі англійців почався регрес. На ЧС-1970 команда Англії поступилася в 1 / 4 фіналу Західної Німеччини 2:3 в овертаймі, переможний гол за німців забив Герд Мюллер; на ЧЄ-1972 вони програли в тій же стадії тим же німцям. Навесні 1974 року, коли завдання потрапити на черговий мундіаль була вже провалена (у відбірковій групі Англія виявилася слабкішою майбутніх бронзових призерів ЧС, поляків під керівництвом Казімєжа Гурського), Рамсей подав у відставку. Його останнім матчем на тренерському містку англійської збірної стала товариська зустріч з португальцями (рахунок 0:0).

Після трирічної перерви в тренерській діяльності Альф очолив «Бірмінгем Сіті» на сезон 1977/78, домогтися там серйозних результатів він не зміг, посівши 11-е місце у вищій лізі.

У сезоні 1979 / 80 був технічним радником в клубі «Панатінаїкос» (Афіни, Греція). Потім він пробував займатися спортивною журналістикою, один час вів колонку в газеті «The Daily Mirror».

Рамсей як тренер був відмінним тактиком, був відомий своїми спокоєм, холоднокровністю і жорсткістю.

У останні роки життя Рамсей страждав хворобою Альцгеймера і раком простати. 9 червня 1998, під час чергового чемпіонату світу, він переніс інсульт. Помер у Іпсвічі 28 квітня 1999.

У 2002 році він був посмертно включений до Зали слави англійського футболу. У його честь названа одна з вулиць Іпсвічі, на ній же йому встановлено пам'ятник, створений на гроші, зібрані вболівальниками ФК «Іпсвіч Таун».