Оскар Пісторіус: біографія

Оскар Пісторіус біографія, фото, розповіді - відомий бігун-ампутант, який першим подолав рубіж 47 секунд в бігу на 400 метрів
-

відомий бігун-ампутант, який першим подолав рубіж 47 секунд в бігу на 400 метрів

Біографія

Народився в Преторії, в Південній Африці. Коли майбутньому спортсмену було 11 місяців, йому видалили ноги нижче колін, тому що від народження він не мав кісток у віддаленій області. Тим не менш він навчався у звичайній школі і, більше того, активно займався такими видами спорту, як біг, регбі, теніс, водне поло і боротьба. У подальшому після травми коліна він зосередився тільки на легкої атлетики і став швидко прогресувати.

Спортивні досягнення

На Паралімпійських іграх в Афінах у 2004 році Пісторіус отримав бронзову медаль на дистанції в 100 метрів і золоту на дистанції в 200. На чемпіонаті світу 2006 року серед інвалідів він переміг відразу на трьох дистанціях - 100, 200 і 400 м. Але по-справжньому відомий Пісторіус став, коли почав змагатися з повноцінними бігунами. Вже в 2005 році Міжнародна федерація легкої атлетики (ІААФ) запросила його виступити на етапі Гран-прі в Гельсінкі, але Пісторіус не зміг приїхати через зайнятість у навчанні. Але потім він виступив відразу на двох турнірах - етапі «Золотої ліги" в Римі і Гран-прі у Шеффілді. Також Пісторіус в забігу в столиці Італії фінішував другим, а в Англії прийшов до фінішу основного забігу останнім, але був дискваліфікований за те, що заступив на чужу доріжку.

n

Я живу спортом, для мене важливо кожного разу на доріжці доводити, що люди з обмеженими можливостями нічим не відрізняються від тих людей, які мають руки і ноги. Мої секунди краща відповідь - ми такі ж люди, як і ви, і багато в чому можемо бути швидше і краще.

n

Протези

Спортсмен використовує для бігу спеціально розроблені карбонові протези. Матеріал карбон є дуже міцним і разом з тим дуже легким, що викликало сумніви певного штибу, тому німецький професор Герт-Петер Брюггеман провів дослідження, після закінчення яких заявив, що «пружні» протези дають спортсменові значну перевагу перед звичайними бігунами. Однак інші вчені, такі як, професор Роберт Гейлі з університету Майамі, заявляли про зворотне. ІААФ прийняла до уваги думку німецького вченого і відсторонила Пісторіуса від всіх стартів. Тепер спринтер має можливість змагатися лише з інвалідами.