Томас Мустер: биография

1997 рік став останнім сезоном, в якому Мустер домагався значних успіхів. Австрійський тенісист вдруге в кар'єрі дійшов до півфіналу Відкритого чемпіонату Австралії (у чвертьфіналі перемігши четверту ракетку світу Горана Іванішевіч, а потім програвши Сампрасу) і виграв два турніри, в тому числі в Кі-Біскейн - перший і останній в кар'єрі турнір вищої категорії на твердому покритті. У серпні він дійшов до фіналу ще одного такого турніру в Цинциннаті, а в кінці сезону взяв участь у третьому поспіль чемпіонаті світу АТР, як зазвичай, вилетівши в першому ж колі. Він також в останній раз в кар'єрі брав участь у матчах Кубка Девіса, принісши австрійцям одне очко проти хорватів і два проти Зімбабве (обидва матчі збірна Австрії в результаті програла). Цей сезон став п'ятим у кар'єрі Мустера і третім поспіль, який він закінчив у десятці найсильніших; у колег по першій десятці він виграв за рік три матчі.

Завершення кар'єри

Перша половина 1998 склалася для Мустера помірно вдало. Хоча він вибув уже в першому колі Відкритого чемпіонату Австралії і не добився перемоги ні в одному турнірі, він дійшов до фіналу в Оейраш, півфіналу турніру вищої категорії в Індіан-Уеллз, де переміг першу ракетку світу Сампраса, і чвертьфіналу на Ролан Гаррос. Крім Сампраса, він переміг ще двох представників першої десятки, Євгенія Кафельникова і Юнас Бьоркман. У другій половині року його успіхи були вже скромніше, і найкращим результатом став півфінал турніру на Майорці, але місце в Top-50 йому вдалося зберегти до кінця сезону.

На початку 1999 року Мустер ще дійшов до півфіналу в Сіднеї, але надалі програв у першому чи в другому колі в десяти турнірах поспіль. Після Відкритого чемпіонату Франції, який він почав на 47 місці в рейтингу і з якого вилетів в першому ж колі після поразки від Ніколаса Лапентті, Мустер надовго зачохлив ракетку, хоча офіційно про відхід не заявляв.

Повернення в 2010 році

У червні 2010 року, після одинадцятирічного перерви, 42-річний Мустер несподівано знову вийшов на корт, прийнявши пропозицію організаторів «челленджера» у Брауншвейзі. З червня по жовтень він брав участь в шести «Челленджер», а також у турнірі АТР у Відні, куди отримав персональний допуск, але зумів виграти тільки один матч з восьми.