Томас Мустер: биография

1989 Мустер почав з виходу в півфінал Відкритого чемпіонату Австралії, перемігши у чвертьфіналі олімпійського призера і п'яту ракетку світу Стефана Едберг і програвши потім Іван Лендл, другому у світі . У матчі Кубка Девіса проти збірної Австралії він завдав поразки Пету Кешу. Однак у березні відбулася подія, здавалося, перервавши його кар'єру на самому початку.

Повернення

У березні 1989 року 22-річний Мустер здобув перемогу над Яником Ноа в півфіналі турніру в Кі-Біскейн і повинен був зустрітися у фіналі з Лендл, першою ракеткою світу. Однак увечері, гуляючи по місту, Мустер потрапив під вантажівку. У Відні йому була зроблена термінова операція з відновлення роздробленого коліна, і вже через півроку він знову з'явився на корті в рамках професійного турніру. Для якнайшвидшого відновлення Мустера, який говорив, що живе заради тенісу, було сконструйовано спеціальне крісло, що дозволяло тримати хвору ногу в горизонтальному положенні. У цьому кріслі він повернувся до тренувань буквально відразу ж після операції, віддаючи їм по кілька годин на день. Вже в жовтні у Відні йому вдалося дійти до півфіналу, перемігши в тому числі Андерса Ярріда. Цікаво, що в силу особливостей нарахування рейтингових очок Мустер вже після травми на початку квітня вперше в кар'єрі увійшов до першої десятки рейтингу, а до травня, не виступаючи вже більше місяця, піднявся до шостого місця.

Починаючи з січня 1990 Мустер вже виступав в колишню силу. У Аделаїді (Австралія) він виграв свій перший турнір за рік. Потім пішли перемога в Касабланці, фінал у Монте-Карло на турнірі вищої категорії новоствореного АТР-туру, і перемога на Відкритому чемпіонаті Італії, також відносився до цієї категорії. У півфіналі турніру в Римі він переміг сьому ракетку світу Андреса Гомеса. На Відкритому чемпіонаті Франції Мустер, вже повернувся до десятки найсильніших, дійшов до півфіналу, де цього разу поступився Гомесу, а на Відкритому чемпіонаті США - до четвертого кола, де його зупинив Піт Сампрас. В кінці року Мустер взяв участь в обох підсумкових турнірах року, за версією ATP і за версією ITF, але в обох його вивели з боротьби вже на ранніх етапах. У Кубку Девіса він виграв для збірної всі шість своїх матчів в одиночному розряді, в тому числі в першому колі у Серхі Бругеріо і Еміліо Санчеса, а в півфіналі, який австрійці програли американцям з рахунком 3-2, у Майкла Чанга і Андре Агассі.

1991 Мустер почав невдало, програвши вже в перших своїх матчах у шести турнірах поспіль. З сьомого місця в рейтингу він опустився до 64-го, а після поразки в першому колі на Ролан Гаррос вибув з першої сотні. Відразу після цього, однак, він виграв турнір у Флоренції і дійшов до півфіналу в Генуї. У вересні в Женеві він завоював свій другий титул за сезон і закінчив рік в числі 50 найсильніших. У 1992 році, після низки невиразних виступів, він переміг на турнірі в Монте-Карло, взявши гору в тому числі і над Гі Форже, сьомим у світі на той момент. Пізніше він другий рік поспіль переміг у Флоренції, а в Штутгарті обіграв у третьому колі восьму ракетку світу Міхаеля Штіха, але в півфіналі поступився Андрію Медведєву, який займав в рейтингу тільки соте місце. До кінця року він довів список своїх титулів до трьох, вигравши турнір в Умазі. На грунтових кортах Барселони Мустер також взяв участь в єдиній у кар'єрі, не рахуючи показового турніру в Лос-Анджелесі, Олімпіаді, але, будучи посіяний під десятим номером, у першому ж колі поступився Анрі Леконту.