Тюмер Метін: біографія

Тюмер Метін біографія, фото, розповіді - турецький футболіст, лівий і атакуючий півзахисник

турецький футболіст, лівий і атакуючий півзахисник

Тюмер Метін - атакуючий півзахисник, з хорошою технікою, що має непогані диспетчерські здібності та навички бомбардира, також дуже працездатний і чудово виконує штрафні удари. Почав кар'єру професійного гравця в місцевому клубі «Зонгулдакспор», грав у третій лізі. У 1997 році перебрався до «Самсунспор», в якому він вперше опинився в турецькій Суперлізі. Перший матч він провів у 19 жовтня 1997 проти «Алтаю», вийшовши на заміну за п'ять хвилин до кінця матчу. У 2001 році він за 890 тисяч євро і його одноклубник Ільхан Мансиз, завдяки прекрасній грі, відіграли по 34 матчі, і в сумі забили 22 м'ячі (10 з них забив Тюмер), перейшли в стамбульський «Бешикташ». У «Бешикташі», в першому ж сезоні 2001/02, завоював з клубом бронзові медалі чемпіонату і був фіналістом Кубка, відігравши 34 матчі, забив 8 м'ячів, а його напарник Мансиз забив 21 м'яч і став кращим бомбардиром сезону. У наступному сезоні 2002/03 і зовсім завоював золото чемпіонату, після чого почав регулярно призиватися до збірної країни. У последующіз сезонах, Метін з «Бешикташем» два рази ставав бронзовим призером, а в сезоні 2005/06 допоміг клубу виграти Кубок, забивши перший м'яч і вирішальний у додатковий час, був переможений «Фенербахче» 3:2, куди згодом футболіст і перейде. У 2006 році турок став гравцем «Фенербахче» і став чемпіоном Туреччини, а через півтора року був відданий в оренду грецькому клубу «Лариса», і після недовгого перебування на батьківщині, підпише контракт з «Лариси».

Кар'єра у збірній

До збірної Метін почав залучатися вже в досить зрілому віці. Дебютний матч за збірну Туреччини він провів в 28 років, 12 лютого 2003 року проти збірної України, де відіграв 35 хвилин. А перший офіційний матч провів 6 вересня 2003 проти збірної Ліхтенштейну, де він відкрив рахунок голам за збірну. Тюмер Метін виступав на Євро-2008, з'являвся у 2 матчах проти збірних Швейцарії і Німеччини, відіграв 49 хвилин. Після феєричного виступу збірної на Євро, вирішив припинити кар'єру в збірній.