Нікос Махлас: біографія

Нікос Махлас біографія, фото, розповіді - колишній грецький футболіст, нападник

колишній грецький футболіст, нападник

З 1996 по 1999 рік виступав у складі нідерландського «Вітесс». У сезоні 1997/1998 став володарем Золотої бутси, забивши у сезоні 34 голи в 32 матчах чемпіонату. У 1999 році за 7,6 млн доларів перейшов в амстердамський «Аякс». Ставав з клубом в 2002 році чемпіон Нідерландів, а також володарем кубка і суперкубка Нідерландів. Пізніше виступав на правах оренди за іспанську «Севілью» З 2003 року виступав на батьківщині в Греції, грав за «Іракліс» і ОФІ. У 2006 році перейшов в кіпрський клуб АПОЕЛ. У складі клубу в сезоні 2006/2007 ставав чемпіоном Кіпру, а в 2008 році і володарем кубка Кіпру.

У складі національної збірної Греції провів 61 матч і забив 18 м'ячів; дебютував за збірну в 1993 році. Учасник чемпіонату світу 1994 року.

Нікос Махлас народився 16 червня 1973 року на острові Крит, в місті Іракліон. Батько Нікоса, Гіоргос Махлас, у минулому був відомим футболістом клубу ОФІ, з 1973 по 1975 рік Гіоргос забив за клуб 44 м'ячі.

У 1990 році Нікос потрапив в основну команду клубу, на той момент Махлас було всього 17 років. Дебют Нікоса відбувся 6 лютого 1991 року, в матчі 17-го туру чемпіонату Греції проти клубу «Паніоніос», в тому матчі ОФІ будинку здобув перемогу з рахунком 1:0. У дебютному сезоні Махлас відіграв 4 матчі і забив 1 гол, а його команда за підсумками сезону посіла восьме місце. Нікос став єдиним вихованцем команди у тому сезоні, який зіграв за основну команду.

За шість років в клубі Махлас провів 154 матчі і забив 49 м'ячів.

У липні 1996 року Нікос перейшов у нідерландський клуб «Вітесс» з міста Арнем. У Вищому дивізіоні Нідерландів Махлас дебютував 21 серпня 1991 в гостьовому матчі проти АЗ, Нікос провів на полі 80 хвилин, після яких його замінили на хорвата Анте Місе. Матч завершився перемогою «Вітесс» з рахунком 0:2, у складі переможців відзначилися Джон ван ден Бром і Луї Ларос.

Лише в листопаді Нікос забив свій перший м'яч за клуб. 17 листопада, в матчі чемпіонату проти клубу НЕК, Махлас забив гол на 56-ій хвилині, асистентом голу став правий півзахисник «Вітесс» Арко Йохемсен, завдяки єдиному забитому м'ячу Нікоса, його команда в гостях здобула перемогу з рахунком 0:1. У першому колі чемпіонату сезону 1996/1997 Махлас забив лише один гол у 15 матчах, хоча головним голеадором клубу в тій частині сезону був форвард Рой Макай, який забив у 15 матчах 12 м'ячів. 23 лютого 1997 Махлас нарешті вдалося проявити свої якості результативного нападника. У матчі чемпіонату проти «Гронінгена», Нікоса вдалося за 29-ть хвилин оформити в матчі покер, вже до 38-ій хвилині матчу його команда вела з рахунком 4:1, у другому таймі «Вітесс» забив ще двічі, а Махлас був замінений на 75-ій хвилині. У своєму дебютному сезоні за клуб, Нікос став другим за результативністю нападаючому в клубі, забивши 8 м'ячів в 29 матчах чемпіонату, за підсумками якого, «Вітесс» посів п'яте місце, яке дає право брати участь у розіграші кубка УЄФА. У кубку Нідерландів, Нікос відзначився двома забитими м'ячами в чотирьох матчах, але його команда змогла дійти лише до чвертьфіналу кубка, поступившись у ньому клубу «Хелмонд Спорт» з рахунком 2:1.

Перед початком сезону 1997/1998 , кращий нападник «Вітесс» Рой Макай перейшов в іспанський клуб «Тенерифе», таким чином Нікос позбувся відмінного партнера по нападу. Але на місце Макая, головний тренер Хенк тен Кате визначив серба Деяна Цуровіча, який і склав разом з Махлас пару в нападі. «Вітесс» досить відмінно стартував в чемпіонаті Нідерландів сезону 1997/1998, сам же Нікос в чотирьох матчах чемпіонату забив п'ять м'ячів, так у матчі проти «Утрехта», який відбувся 13 вересня 1997 року, Махлас вдалося забити три м'ячі, а його команда в підсумку розгромила «Утрехт» з рахунком 5:0.