Інмакулада Консепсьон: біографія

Інмакулада Консепсьон біографія, фото, розповіді - колишня іспанська професійна тенісистка

колишня іспанська професійна тенісистка

Спортивна кар'єра

У 16 років Кончіта Мартінес виграла три з своїх перших чотирьох турнірів під егідою Міжнародної федерації тенісу (ITF), пройшла кваліфікаційний відбір на Відкритий чемпіонат Франції і дійшла там до 1 / 8 фіналу. У тому ж році в Софії вона виграла свій перший турнір WTA, відразу в одиночному і парному розрядах.

У 1989 році Мартінес вривається в світову тенісну еліту: в середині червня вона вже входить у першу десятку рейтингу WTA, виграє за цей рік три турніри, доходить зі збірною Іспанії до фіналу Кубка Федерації і отримує нагороду WTA «Кращому новачкові року». У наступні два роки вона також виграє за три турніри в одиночному розряді, а в 1991 році додає до своїх трофеїв і свій перший Кубок Федерації (що став першим також для збірної Іспанії). У фіналі головного командного турніру року зі збірною США Мартінес програла Дженніфер Капріаті особисту зустріч, але виграла з Аранчій Санчес парну гру, і іспанки перемогли 2-1.

У 1992 році двадцятирічна Мартінес бере участь у своїх перших Олімпійських іграх, які проходять у Барселоні. В одиночному розряді вона поступається у чвертьфіналі Аранча Санчес, зате в парному разом з Санчес виходить у фінал, де їх перемагає американська пара Джіджі і Мері-Джо Фернандес з рахунком 7-5, 2-6, 6-2. Ще до Олімпіади Мартінес вийшла в свій перший фінал турніру Великого Шолома: у парі з Санчес вона програла у фіналі Відкритого чемпіонату Франції Наталі Звєрєвої та Джіджі Фернандес.

У наступні три роки Мартінес перемагає в 15 турнірах в одиночному розряді ( в тому числі на Вімблдонський турнір 1994 року - це єдиний, який вона виграла «на траві») і в двох - у парах, тричі поспіль виграє зі збірною Кубок Федерації, здобувши у шести фінальних зустрічах шість перемог, і досягає найвищих для себе місць в рейтингу і в одиночному, і в парному розряді.

У 1996 році вона стає першою тенісисткою, чотири рази поспіль виграла Відкритий чемпіонат Італії. Вона посіяна під другим номером в одиночному розряді на олімпійському турнірі в Атланті, але в чвертьфіналі поступається Мері-Джо Фернандес. У парах Мартінес і Санчес-Вікаріо вдруге поспіль завойовують медалі, тепер бронзові: в матчі за третє місце іспанська пара переконливо перемагає голландок Боллеграф і Шульц-Маккарті 6-1, 6-3.

1997 стає першим роком без єдиного титулу за час виступів Мартінес. Вона в п'ятий раз поспіль виходить у фінал Відкритого чемпіонату Італії, але програє Марі П'єрс; на турнірі у Стенфорді вона доходить до фіналу, обігравши посіяних другої і третьої Моніку Селеш і Аманду Кетцер, але у фіналі програє першій ракетці світу Мартіні Хінгіс. Проте вже в наступному році вона виграє два турніри в одиночному розряді, один в парах і в п'ятий раз завойовує зі збірною Кубок Федерації. Вона також другий раз за кар'єру виходить у фінал турніру Великого шолома в одиночному розряді, але програє Хінгіс у фіналі Відкритого чемпіонату Австралії.

У 2000 році Мартінес виграє свій передостанній титул в одиночному розряді (останній вона завоює тільки через п'ять років, в самому кінці кар'єри). У цьому році вона також у третій і останній раз потрапляє у фінал турніру Великого шолома (Відкритого чемпіонату Франції) в одиночному розряді, але поступається господині змагань Марі Пірс. На Олімпіаді в Сіднеї вона посіяна під четвертим номером, але вже в другому колі поступається Карині Хабшудовой зі Словаччини. У парі з Санчес вони посіяні під другим номером, але і в турнірі пар вони доходять тільки до другого кола, програвши суперницям з Білорусії.

Після 2000 року основні успіхи Мартінес припадають на гру в парах: вона виграє ще п'ять турнірів, ще раз виходить у фінал Відкритого чемпіонату Франції, а на Олімпіаді в Афінах завойовує свою третю олімпійську медаль, у парі з Вірхініей Руано-Паскуаль програвши у фіналі китаянкам Тяньтянь Сунь і Тін Лі. В одиночному розряді вона в першому ж колі вибуває з боротьби, програвши 6-1, 6-4 майбутньої фіналістці, посіяною під другим номером Амелі Моресмо.

15 квітня 2006 на прес-конференції у Валенсії Кончіта Мартінес оголосила про відхід з великого спорту.

Участь у фіналах турнірів Великого шолома (5)

Одиночний розряд (3)

Парний розряд (2)

Перемоги в турнірах WTA (46)

Одиночний розряд (33)

Парний розряд (13)

Цікаві факти

• Мартінес разом з Аранчій Санчес є власницею двох рекордів Кубка Федерації: найбільше число часток у фіналах (десять) і найбільшу кількість перемог для однієї пари (18).