Роберто Люонго: биография

Перед початком сезону 2006-2007 Люонго був обміняний в «Ванкувер Кенакс» разом із захисником Лукасом Крайчек і форвардом Сергієм Широковим в обмін на нападаючого Тодда Бертуцци, захисника Брайана Аллена і голкіпера Алекса Олда. Відразу ж після угоди Люонго підписав чотирирічний контракт з «Ванкувером» на суму 27 мільйонів доларів. У своєму новому клубі Люонго відразу ж зайняв місце основного воротаря і протягом останніх трьох сезоном нікому його не поступається. Особливо вдалим для Люонго видався сезон 2006-2007, в якому «Ванкувер» дійшов до чвертьфіналу Західної конференції, а Люонго був номінований відразу на три індивідуальні трофею - Везіна Трофі, Лестер Пірсон Авард і Харт Трофі, але не завоював жодної з них. 30 вересня 2008, перед початком сезону 2008-2009, Люонго був призначений капітаном «Ванкувера», замінивши на цій посаді перейшов до «Нью-Йорк Рейнджерс» Маркуса Неслунда. 2 вересня 2009 керівництво «Ванкувера» оголосило про підписання нового контракту з Роберто Люонго строком на 12 років на суму близько 64 мільйонів доларів, з середнім заробітком у розмірі 5,33 мільйона доларів за сезон.

Міжнародна кар'єра

На міжнародній арені Люонго дебютував в 1998 році на молодіжному чемпіонаті світу з хокею у Фінляндії у складі збірної Канади, в якості резервного голкіпера. У 1999 році, на молодіжному чемпіонаті світу в Канаді, Люонго виступав вже в ролі основного голкіпера і привів свою команду до срібних медалей, пропустивши гол в додатковий час.

У дорослих змаганнях Люонго дебютував у 2001 році на чемпіонаті світу в Німеччині. Усього в активі Люонго виступ на чотирьох чемпіонатах світу. Двічі, у 2003 і 2004 роках, Люонго приводив свою команду до золота чемпіонатів світу, і одного разу, в 2005 році, до срібла. У 2004 році Люонго у складі команди Канади став переможцем Кубка світу. Люонго також брав участь в зимових Олімпійських іграх у Турині в 2006 році, де зіграв два матчі проти команд Німеччини та Фінляндії, а збірна Канади поступилася у чвертьфіналі команді Росії. У 2010 році на в зимових Олімпійських іграх у Ванкувері зіграв матч відкриття (Канада - Норвегія, 8:0, потім після не дуже вдалої гри Мартіна Бродо у двох наступних іграх зайняв місце основного голкіпера, виграв матчі з Німеччиною, чвертьфінал з Росією (7: 3), півфінал зі Словаччиною (3:2), золоті медалі у фінальному матчі зі збірною США (3:2 ОТ).