Роберт Левандовський: біографія

Роберт Левандовський біографія, фото, розповіді - польський футболіст, нападник клубу «Боруссія»

польський футболіст, нападник клубу «Боруссія»

Тренувався у молодіжній команді «Партизан» з рідного міста Лешно, так як там працював його батько. До 2004 року виступав за варшавську «Варсовію». Після виступав за варшавські клуби «Дельта» і «Легія II». Влітку 2006 року перейшов в «Зніч» з міста Прушкув. У сезоні 2007/2008 став кращим бомбардиром другої ліги Польщі забивши 21 гол у 32 матчах.

У липні 2008 року підписав п'ятирічний контракт з Познанським «Лехом». Клуб за нього заплатив 1,5 мільйонів польських злотих. У Екстракласи дебютував 8 серпня 2008 року в домашньому матчі проти «Белхатув» (2:3), в цьому матчі Левандовський забив гол на 67 хвилині у ворота Кшиштофа Козика. Також Роберт взяв участь у кваліфікації Кубка УЄФА 17 липня 2008 року в матчі проти азербайджанського «Хазар-Ленкорань" (0:1), Левандовський забив єдиний гол на 75 хвилині у ворота Дмитра Крамаренко. Наступний матч «Лех» також виграв (4:1). У наступному раунді «Лех» грав зі швейцарським «Грассхопперс». Перший матч закінчився розгромною перемогою «Леха» (6:0), Роберт відзначився дублем у ворота Елдіна Якуповіча. Другий матч закінчився нічиєю (0:0). Після «Лех» також успішно пройшов австрійську «Аустрію» з Відня і пройшов до групового турніру. У груповому раунді «Лех» зайняв 3 місце поступившись російському ЦСКА з Москви, іспанському «Депортіво» і випередивши французький «Нансі» і голландський «Фейєноорд». Але в наступному раунді «Лех» поступився італійському «Удінезе». У грудні 2008 року польський тижневикPi?ka No?na(пол.Футбол) назвав Роберта відкриттям року. У сезоні 2008/2009 «Лех» зайняв 3 місце в чемпіонаті Польщі поступившись варшавський «Легії» та краківської «Вісли». Левандівський став другим бомбардиром забив 14 м'ячів поступившись Павлу Брожек і Такесуре Кіняме, які забили по 19 м'ячів. Також «Лех» виграв Кубок Польщі, обігравши у фіналі хожувскій «Рух» (1:0). 25 липня 2009 в матчі за Суперкубок Польщі в Любінь проти краківської «Вісли» (1:1, по пен. 3:4), Роберт забив перший гол на 9 хвилині.

Роберт Левандовський звернув на себе увагу європейських клубів ним цікавилися московський ЦСКА, англійський «Вест Бромвіч Альбіон», дортмундська «Боруссія», голландський «Фейєноорд», пітерський «Зеніт» і донецький «Шахтар».

Роберт Левандовський ставособоюпопулярної комп'ютерної гри FIFA 10 в Польщі разом з англійцем Уейном Руні. У грудні 2009 року польське виданняPi?ka No?naвизнала Роберта Левандовського кращим гравцем чемпіонату Польщі.

У 2008 році провів 3 матчі за молодіжну збірну Польщі проти Англії, Білорусії та Фінляндії. У національній збірній Польщі дебютував 10 вересня 2009 року в матчі проти Сан-Марино (2:0), Роберт вийшов на 59 хвилині замість Марека Сагановскі, а на 67 хвилині відзначився забитим голом.

У грудні 2009 року потрапив в заявку Франтішека Смуди на Кубок Короля в Таїланді.