Євген Олегович Коноплянка біографія, фото, розповіді - український футболіст, півзахисник клубу «Дніпро»

Біографія

Клубна кар'єра

У сім років записався в секцію з карате. Вихованець кіровоградського «Олімпіка», тренер - Юрій В'ячеславович Кевліч. Також у ДЮФЛ виступав за ДЮСШ-2 (Кіровоград).

У дніпропетровський «Дніпро» потрапив у 16-ть років. Взимку 2006 року був переведений у дубль «Дніпра». Першу зарплату отримав у розмірі - 300 доларів.

У Вищій лізі Україна дебютував 26 серпня 2007 року в домашньому матчі проти ужгородського «Закарпаття» (0:0), Коноплянка вийшов на 83 хвилині замість Джаби Канкави.

Перший гол у чемпіонаті України забив 28 лютого 2010 року в домашньому матчі проти луганської «Зорі» (2:2), на 34 хвилині у ворота Богдана Шуста. У другій половині сезону 2009/2010 Коноплянка показав хорошу гру, у всіх іграх він відіграв повні матчі. Після цього його порівнювали з Ліонелем Мессі, Рафаель ван дер Варт і Дієго.

Кар'єра в збірних

Виступав за юнацькі збірні України до 17 років і до 19 років. У молодіжній збірній України до 21 року дебютував 14 жовтня 2008 року в матчі проти Португалії (0:1). У складімолодіжкивиграв турнір пам'яті Валерія Лобановського в серпні 2009 року, у фіналі України обіграла Туреччину (1:0).

У квітні 2010 року Мирон Маркевич вперше викликав Євгена Коноплянку до складу національної збірної України на матчі в кінці травня і початку червня 2010 року проти Литви, Румунії та Норвегії. Коноплянка зіграв у всіх трьох іграх і забив свій перший гол в збірній.