футболіст збірної Кот-д'Івуара

Кар'єра

Клубна

Грати у футбол навчався у футбольній школі клубу «асьок Мімозас», в якій також вчилися Коло Туре, Аруна Діндан і Дідьє Зокора. З 1999 року почав грати за основну команду. Успішно грав за команду протягом 4-ох сезонів.

Влітку 2002 року перейшов в команду «Аль-Гарафа» з катарського міста Доха, яка в сезоні 2002/03 стала переможцем Q-ліги. Провів у Катарі один сезон.

На правах вільного агента влітку 2003 року перейшов у французький клуб «Лорьян», що виступав у другій лізі французького чемпіонату. Дебютував у чемпіонаті Франції 2 серпня 2003 року в матчі проти «Генгама», а свій перший гол забив вже у наступному турі у ворота «Гавра». Всього провів 33 гри, забив 10 голів. «Лорьян» посів підсумкове 4-е місце.

Наступний сезон став для футболіста успішним. Він став кращим бомбардиром Ліги 2 сезону 2004/05 і був визнаний кращим гравцем Ліги 2. Провів 35 ігор, забив 24 голи. Зробив за сезон 2 хет-трики і 4 рази забивав 2 голи в одному матчі.

Влітку 2005 року за 2,5 мільйона євро перейшов до клубу вищої ліги чемпіонату Франції «Ніцца». Контракт був розрахований на 4 роки. Став відразу основним гравцем команди. Перший матч за «Ніццу» відіграв 30 липня 2005 проти «Труа». Перший гол забив 6 серпня 2005 року в ворота «Тулузи». Всього провів за сезон 32 гри, забивши 7 голів. Клуб «Ніцца» посів підсумкове 8-е місце. Також клуб пробився у фінал Кубка французької ліги, де поступився 1:2 клубу «Нансі».

У наступному сезоні 2006/07, Коне провів 33 гри, забив 8 голів. «Ніцца» стала 16-ою.

Сезон 2007/08 футболіст провів більш успішно, провівши 30 ігор, забивши в них 14 голів. Гравець розділив з Сайф 6-е місце у списку бомбардирів вищої ліги чемпіонату Франції.

Влітку 2008 року за 9 мільйонів євро перейшов до «Марселя». Дебютував у складі команди в чемпіонаті Франції 9 серпні 2008 року проти «Ренна». Команди зіграли результативний матч - 4:4. Коне зрівняв рахунок (1:1) на 13-ій хвилині матчу. Постійно виходить в основному складі команди. Грав за «Марсель» в матчах Кубка УЄФА і Ліги чемпіонів. «Марсель» посів друге місце в чемпіонаті.

У 2010 році перейшов в катарський футбольний клуб «Лехвія», де грає його співвітчизник Аруна Діндан.

Збірна Кот-д'Івуару

За збірну грає з 2004 року. Перший матч провів 5 вересня 2004 проти команди Судану.

Виступав на Кубку африканських націй 2006 року. Кот-д'Івуар вийшов з групи з 2-го місця, обігравши Марокко і Лівії, програвши Єгипту. У чвертьфіналі збірна Кот-д'Івуара грала проти команди Камеруну. Коне відкрив рахунок в овертаймі на 92-ій хвилині, але через 3 хвилини Мейонг рахунок зрівняв. У підсумку, за пенальті 12:11 переміг Кот-д'Івуар. У серії пенальті Бакарі забив. У півфіналі була обіграна Нігерія. У фіналі зустрічалися Єгипет та Кот-д'Івуар. Основний і додатковий час закінчився з рахунком 0:0. За пенальті 4:2 перемогли єгиптяни. У Кот-д'Івуара не реалізували пенальті Бакарі Коне і Дрогба.

У 2006 році в складі збірної брав участь у фінальній стадії Чемпіонату світу 2006 року. Кот-д'Івуар зайняв 3-тє місце в групі, поступившись Аргентині і Нідерландам, перемігши збірну Сербії та Чорногорії. Бакарі грав у всіх матчах своєї збірної. Відзначився в матчі з голландцями, програному з рахунком 1:2.

У 2008 році брав участь у фінальній стадії Кубка африканських націй. Здобувши три перемоги, Кот-д'Івуар вийшов з групи з першого місця. У чвертьфіналі була обіграна збірна Гвінеї з рахунком 5:0. П'ятий м'яч забив Бакарі. У півфіналі збірна програла єгиптянам, а в матчі за 3-е місце - збірної Гани. У заявку команди на Чемпіонат світу з футболу 2010 Бакарі не потрапив.