Микола Каланча: біографія

Микола Каланча біографія, фото, розповіді - молдавський футболіст, воротар

молдавський футболіст, воротар

Вихованець школи ФК «Зімбру» Кишинів. З 2006 року почав виступати за основний склад кишинівського клубу. За короткий термін Каланча закріпився на посту № 1 у «Зімбру», а також став капітаном команди. Влітку 2007 року вболівальники визнали його кращим гравцем команди в сезоні 2006/2007, а в кінці 2007-го він був названий воротарем року в Молдавії.

У лютому 2008 року Микола Каланча був відданий в оренду до 31 травня 2008 року (з можливістю подальшого укладення контракту на п'ять років) до клубу російської прем'єр-ліги «Крила Рад» Самара. На початку травня Каланча, який зіграв у «Крилах» тільки в 3 іграх дублюючого складу (пропустив 6 м'ячів), достроково покинув самарський клуб і повернувся в «Зімбру».

У серпні 2006 року був вперше викликаний в національну збірну Молдови, дебютував у якої 7 лютого 2007 року в товариському матчі зі збірною Румунії (0:2). Всього зіграв 11 матчів (4 з них на «0 »):

Цікаві факти

• Старший брат Миколи Валерій Каланча, виступаючий за Румунію - чемпіон світу і Європи з важкої атлетики.
  • 27 червня 2007 в матчі за Суперкубок Молдови, в якому «Зімбру» поступився «Шерифу» 0:1, капітан «Зімбру» Микола Каланча був покараний жовтою карткою під час гри і червоною після фінального свистка (через недисциплінованої поведінки і тиску на суддю ).
  • 20 січня 2007 під час міжсезонних зборів захищав ворота «Зімбру» у контрольному матчі проти самарських «Крил Рад» (0:0).