Олександр Васильович Іпатенко: біографія

Олександр Васильович Іпатенко біографія, фото, розповіді - один з видатних радянських ралійних гонщиків післявоєнної епохи, провідна фігура команди «Автоекспорт»

один з видатних радянських ралійних гонщиків післявоєнної епохи, провідна фігура команди «Автоекспорт»

Загальні відомості

У 1951 році зайняв друге місце в чемпіонаті СРСР з ралі на експериментальній машині Москвич-403Е-424Е-купе. У 1964 році керував участю в XXXIII ралі Монте-Карло (англ.) на Москвич-408, всі радянські екіпажі дісталися до фінішу, але не були кваліфіковані, так як не вклалися в ліміт часу. Наступне видатне досягнення спортсмена - виступ на ралі Лондон - Сідней, в якому він був у головному екіпажі під номером 7. Цей екіпаж гідно впорався з труднощами марафону фінішував на 33 місці.

Крім цього, Олександр Іпатенко брав участь у зйомках художніх фільмів, найвідомішим моментом його кінокар'єри стала участь у фільмі «Гонщики».

Через 25 років Іпатенко брав участь в ювілейному 25-річчі ралі Лондон-Сідней і також дійшов до фінішу.